30,6°C

reklama
reklama
Biedronka kupi od rolników 156 ton kapusty dotkniętej gradobiciem fotolia

Biedronka kupi od rolników 156 ton kapusty dotkniętej gradobiciem

Napisał  Cze 08, 2021

Sieć sklepów Biedronka zapowiedziała, że odkupi od rolników z Małopolski kapustę dotkniętą sobotnim gradobiciem. Kapustę będzie można nabyć w wybranych sklepach od 10 czerwca.

W wyniku sobotniego gradobicia na terenie Małopolski ucierpiały lokalne uprawy warzyw. Biedronka zdecydowała, że odkupi od rolników z rejonu podkrakowskiej gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, najbardziej dotkniętej żywiołem 156 ton kapusty i zaoferuje ją klientom.

Jak przekonuje Marcel Rogacewicz, menedżer ds. Zakupów w sieci Biedronka, kapusta uprawiana w tym regionie, mimo gradobicia, jest pełnowartościowa i bez żadnych ograniczeń może być składnikiem smacznych potraw przyrządzanych w naszych domach. W wyniku gradu jej zewnętrzne liście zostały lekko uszkodzone. Nie pogarsza to w żaden sposób jej walorów smakowych ani odżywczych ponieważ zewnętrzne liście i tak zwykle usuwa się już po zakupie kapusty.

- Odkupimy aż 120 tys. sztuk kapusty od lokalnych rolników z miejscowości Wawrzeńczyce, Złotniki, Rudno Dolne, Stręgoborzyce, Łaganów, Karwin, Żębocin, Grębocin, Rudno Górne, Dobranowice. Tam straty po gradzie są największe, a naszą akcją chcemy je jak najbardziej zminimalizować – dodaje Rogacewicz.

Kapustę po gradobiciu w regionie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce będzie można znaleźć od czwartku 10 czerwca br. w wybranych sklepach sieci Biedronka m.in. w Warszawie oraz okolicy i w województwach lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, wielkopolskim, łódzkim oraz lubelskim.

(rpf) jp / Źródło: Jeronimo Martens

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama