30,6°C

reklama
reklama
Cena mięsa w USA bije rekordy fot. Adobe Stock

Cena mięsa w USA bije rekordy

Napisał  Cze 10, 2021

Ceny mięsa w Stanach Zjednoczonych wzrosły do rekordowych poziomów. Produkty mięsne wszystkich gatunków cieszą się wysokim popytem, a ceny hurtowe poszczególnych towarów przekraczają wartości wywołane pandemią w ubiegłym roku.

Tegoroczna produkcja mięsa w USA jest wyższa niż w roku 2020. Popyt na mięso jest napędzany z jednej strony przez dobrą sprzedaż detaliczną i powracający popyt w sektorze restauracyjnym, ale także z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na rynkach eksportowych.

Eksperci podają, że od maja w USA ceny mięsa piersi z kurcząt rzeźnych gwałtownie wzrosły osiągając rekordowy poziom cen hurtowych. W tym przypadku silnym czynnikiem windującym ceny jest trwająca wojna w sprzedaży „kanapek z kurczakiem” pomiędzy kilkoma sieciami restauracji typu fast – food.

Z kolei wyższy popyt eksportowy przyczynia się do wzrostu cen oferowanych za podudzia i udka z kurczaka. Podobnie sytuacja wygląda z dostępnością i ceną za skrzydełka na rynku detalicznym i restauracyjnym. Przedstawiciel firmy Tyson Foods potwierdza, że w ostatnim czasie popyt na rynku mięsa, w tym drobiu, jest solidny pomimo rosnących cen.

(rpf) jp / Źródło: KIPDiP

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama