21,3°C

reklama
reklama

Nietrzeźwy traktorzysta zawadził widłami o przejeżdżający autobus

Napisał  Cze 12, 2021

Zdarzenie miało miejsce po południu 7 czerwca 2021 roku w gminie Żyrzyn (woj. lubelskie, pow. puławski). Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach został powiadomiony o kolizji autobusu miejskiego i ciągnika rolniczego.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 29-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym, wyjeżdżając z posesji zawadził widłami o przejeżdżający autobus komunikacji miejskiej.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji będzie odpowiadał 29 latek z gminy Żyrzyn, który wyjeżdżając z posesji ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi komunikacji miejskiej. Traktorzysta mając 1,4 promila alkoholu w organizmie źle ocenił odległość i zawadził widłami o przejeżdżający autobus. Nikomu nic się nie stało. Kierowcy ciągnika grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Traktorzysta oświadczył funkcjonariuszom, że „wydawało mu się, że się wyrobi”.

Przyczyna złej oceny odległości wyszła na jaw po badaniu na trzeźwość. Kierujący ciągnikiem miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca autobusu był trzeźwy. Nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali traktorzyście prawo jazdy. Będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

(rpf) kp / Źródło: KPP Puławy

Udostępnij:

Skomentuj