21,3°C

reklama
reklama
Producent białka z owadów zakłada systematyczny wzrost wolumenu sprzedaży fot. Adobe Stock

Producent białka z owadów zakłada systematyczny wzrost wolumenu sprzedaży

Napisał  Cze 13, 2021

HiProMine, producent alternatywnego białka, wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię hodowli przemysłowej owadów, rozważający przeprowadzenie procesu podwyższenia kapitału i debiut na NewConnect, zakłada systematyczny wzrost wolumenu sprzedaży. Ten, zgodnie z szacunkami spółki, wzrośnie w bieżącym roku o ok. 300 proc. rok do roku.

W 2021 r. firma weszła w fazę produkcji półprzemysłowej, co powinno pozwolić jej na osiągnięcie ponad 2 mln zł przychodów.

- Dotychczas, w ramach produkcji testowej, dążyliśmy do stabilizacji procesów i powtarzalności jakości produktów w zakładzie badawczo-rozwojowym. W 2021 r. weszliśmy w fazę produkcji półprzemysłowej i systematycznie zwiększamy wolumen sprzedaży, który, zgodnie z naszymi szacunkami, wzrośnie w bieżącym roku o ok. 300 proc. rok do roku. Koncentrujemy się ponadto na budowie zespołu projektowego, dedykowanego budowie nowej fabryki. Analizujemy zakup nieruchomości spełniającej wymogi dla nowej inwestycji. Oczekujemy, że w nowym zakładzie produkcyjnym będziemy wytwarzać ok. 50 tys. ton biomasy owadów rocznie, które wg obecnych szacunków spółki wygenerują nawet do 100 mln zł przychodów w skali roku - komentuje prof. Damian Józefiak, prezes, pomysłodawca i współzałożyciel HiProMine.

HiProMine planuje budowę nowego centrum technologicznego. Spółka bierze pod uwagę współfinansowanie inwestycji ze środków zebranych z emisji akcji i debiut na rynku NewConnect. Dzięki budowie zakładu produkcyjnego opartego na własnej, sprawdzonej i opatentowanej technologii planuje wejść na olbrzymi rynek materiałów paszowych. Stale rosnące, globalne zapotrzebowanie na białko zwierzęce połączone z ograniczeniami jego podaży, głównie ze względu na wyczerpywanie się zasobów naturalnych i zmiany klimatyczne, będą sprzyjać rozwojowi spółki w kolejnych latach. Dywersyfikacja źródeł białka w kierunku zasobów lokalnych i ekologicznych jest spójna ze strategicznymi celami UE w zakresie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa żywnościowego, czyli Europejskiego Zielonego Ładu.

(rpf) kp / materiały prasowe

Udostępnij:

Skomentuj