21,3°C

reklama
reklama
Groźne zderzenie dostawczaka z ciągnikiem rolniczym fot. Lubelska Policja

Groźne zderzenie dostawczaka z ciągnikiem rolniczym

Napisał  Lip 17, 2021

Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym dotyczy również przemieszczania na pola, które znajdują się nawet w odległości kilkunastu kilometrów od rodzimego gospodarstwa. Jest to istotne szczególnie teraz, gdy na polach odbywają się żniwa, a plony przewożone są zestawami z przyczepami.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło rankiem 16 lipca 2021 roku na drodze wojewódzkiej numer 842 na skrzyżowaniu na Poperczyn w miejscowości Olchowiec (woj. lubelskie, pow. krasnostawski, gmina Żółkiewka) – informuje młodszy aspirant Jolanta Babicz / oficer pracowy Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie.

Obywatel Ukrainy prowadzący samochód dostawczy marki Mercedes podjął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego marki Kubota. Z kolei kierujący ciągnikiem wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazdów, kierowca ciągnika – 50 letni mieszkaniec Lublina trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. Wraz z policjantami apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz w okresie żniw, gdy pojazdów rolniczych na drogach publicznych jest więcej niż zwykle.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Udostępnij:

Skomentuj