20,9°C

reklama

Aktualności

  1. dopłaty / dotacje / kredyty / ubezpieczenia
Rolnicy zainteresowani złożeniem wniosku o wsparcie w ramach modernizacji gospodarstw rolnych mają czas do 19 sierpnia 2021 roku.
Rolnicy, których wnioski o przyznanie pomocy w ramach PROW 2014-2020 pozostały bez rozpatrzenia z powodu COVID-19, mogą uzupełnić braki w dokumentacji jeszcze tylko dzisiaj. W przypadku niedochowania terminu, Agencja odmówi przyznania pomocy.
Dokumenty można składać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Rolnicy, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, mogą liczyć na wsparcie techniczne udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Jeszcze tylko do 14 lipca rolnicy, których wnioski o przyznanie pomocy w ramach PROW 2014-2020 pozostały bez rozpatrzenia z powodu COVID-19, mogą uzupełnić braki w dokumentacji. W przypadku niedochowania terminu, Agencja odmówi przyznania pomocy.
30 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła nabór wniosków w obszarze czterech działań. Ze wstępnych danych wynika, że najwięcej rolników stara się o pomoc w wyniku poniesionych strat w uprawach w 2020 r.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z końcem czerwca zamyka 4 nabory wniosków o przyznanie pomocy finansowej. To ostatni moment, żeby ubiegać się o premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw, pomoc klęskową oraz pomoc dla pszczelarzy.
Niewiele czasu pozostało na złożenie wniosku o premię dla młodych rolników oraz modernizację gospodarstw rolnych. 30 czerwca jest ostatnim dniem, w którym ARiMR będzie prowadziła nabór.
Termin naboru wniosków dotyczący działania Restrukturyzacja małych gospodarstw w ramach PROW 2014-2020 został wydłużony do 30 czerwca 2021 r. Wysokość premii w tym naborze wynosi 60 tys. zł.
Do 30 czerwca 2021 r. został wydłużony termin naboru wniosków „Premia dla młodych rolników”. O bezzwrotną premię mogą ubiegać się rolnicy do 40 roku życia.
Od 1 czerwca do 2 sierpnia 2021 r. rolnicy gospodarujący na gruntach o słabszej jakości, które nie zapewniają odpowiednich plonów, mogą ubiegać się o dofinansowanie na posadzenie na nich lasu.

RSS Module