16,7°C

reklama
banner_750x90
reklama
Świadek niebezpiecznego zdarzenia 12 kwietnia 2021 o godz. 8.48 zgłosił do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach, że w miejscowości Wąchock przy drodze krajowej nr 42 w rowie leży ciągnik rolniczy.
Przed rozpoczęciem prac polowych 48-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą (woj. mazowieckie) podłączał opryskiwacz do ciągnika. Niestety jego odzież została wciągnięta przez wałek przekaźnika mocy.
Pod względem rejestracji zarówno na rynku ciągników nowych, jak i używanych marzec br. przedstawia się imponująco. Takiego ożywienia nie notowano już dawno.
Kryminalni w Wysokiego Mazowieckiego (woj. podlaskie) zatrzymali cztery osoby podejrzane o liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem na posesje oraz do budynków gospodarczych. Skradli między innymi ciągniki oraz sprzęt rolniczy.
Zdarzenie miało miejsce przed godziną 14.00 w dniu 20 marca 2021 roku w miejscowości Runowo (woj. wielkopolskie, pow. poznański, gm. Kórnik).
Firma Valtra rozpoczęła świętowanie 70-lecia swojego istnienia w styczniu, wprowadzając na rynek nową serię A i ogłaszając najważniejsze nowe inwestycje związane z lakiernią i nowym centrum logistycznym w fabryce w Suolahti. Są to niektóre spośród specjalnych wydarzeń jubileuszowych, które są kontynuowane w kwietniu.
Dużym refleksem i trzeźwością umysłu wykazał się gospodarz z miejscowości Krasne (woj. podlaskie), który wyjechał płonącym ciągnikiem z garażu, co zmniejszyło potencjalne straty i pozwoliło na uratowanie zabudowań przed pożarem.
Samochód osobowy Fiat Tipo z czterema osobami na pokładzie (w tym dwoje dzieci) zderzył się z ciągnikiem rolniczym marki Ursus.
Rynek ciągników używanych Pierwsze dwa miesiące 2021 roku kończą się gorszym wynikiem rejestracji używanych ciągników niż rok wcześniej – informuje w komunikacie prasowym Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
Luty to kolejny miesiąc z większą ilością rejestracji niż przed rokiem. W minionym miesiącu zarejestrowano 848 szt. nowych ciągników, to o 175 szt. więcej niż rok wcześniej. W dwóch pierwszych miesiącach roku zarejestrowano w sumie 1461 szt. nowych ciągników - to o 191 szt. więcej niż w 2020 roku w tym samym okresie. Oznacza to wzrost o 15% - informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
reklama
reklama

RSS Module