21,5°C

reklama
banner_750x90

Aktualności

  1. dopłaty / dotacje / kredyty / ubezpieczenia
reklama
Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak patrząc na skalę zniszczeń, to zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. Po tym, jak samochód osobowy ściął zakręt, traktorzysta próbując uniknąć zderzenia, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drewniany dom mieszkalny.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez ciągnik rolniczy było przyczyną wypadku, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej W816 w Dołhobrodach w województwie lubelskim. Po zderzeniu ciągnik dosłownie rozpadł się na części.
Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym dotyczy również przemieszczania na pola, które znajdują się nawet w odległości kilkunastu kilometrów od rodzimego gospodarstwa. Jest to istotne szczególnie teraz, gdy na polach odbywają się żniwa, a plony przewożone są zestawami z przyczepami.
PiS zapowiadało odbudowę polskich marek, wsparcie dla polskiego przemysłu, przemysłu rolno-spożywczego i rolnictwa. Tymczasem 12 lipca sąd w Warszawie ogłosił upadłość legendarnej marki ciągników "Ursus". - Obietnice PiS-u to bujdy na resorach. Gdzie jest pomoc dla rolnictwa i polskich przedsiębiorców? - pytają działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w komunikacie prasowym przesłanym do redakcji polskiego portalu rolniczego www.okiemrolnika.pl
W stosunku do zeszłego roku na rynku wtórnym kolejny już miesiąc notujemy znaczne wzrosty. Od początku roku zarejestrowano 11 158 szt. ciągników używanych. To o 2869 szt. więcej niż w tym samym okresie 2020 roku. Zatem mówimy o wzroście o 34,6% - informuje w komunikacie prasowym Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
W czerwcu br. zarejestrowano 59 szt. nowych ciągników więcej niż w poprzednim miesiącu tj. 1269 szt. To już czwarty miesiąc z rzędu, kiedy ilość rejestracji utrzymuje się powyżej 1000 szt. W pierwszym półroczu br. zarejestrowano już 6570 szt. nowych ciągników. 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała informacje dotyczące regulacji prawnych związanych z obowiązkiem homologacji pojazdów rolniczych.
Zdarzenie miało miejsce po południu 7 czerwca 2021 roku w gminie Żyrzyn (woj. lubelskie, pow. puławski). Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach został powiadomiony o kolizji autobusu miejskiego i ciągnika rolniczego.
Na rynku od kilku miesięcy obserwuje się niesłabnący popyt na ciągniki zarówno nowe, jak i używane. Sprawdź, które marki i modele ciągników są wybierane najchętniej przez osoby prywatne i firmy.
Skradziony z terenu Niemiec ciągnik firmy Massey Ferguson z kosiarką został zlokalizowany w Polsce. Dzięki międzynarodowej współpracy pojazd o wartości ponad miliona złotych udało się szybko odzyskać.

RSS Module