4.3°C

UWAGA – słoma przewożona na przyczepie też może się zapalić!

Napisał  Maj 29, 2017

Dość często docierają do nas sygnały o pożarach spowodowanych brakiem odpowiedzialności np. przy paleniu traw, czy też o spalonych stodołach.

Dośc nietypowa sytuacja miała 23 maja ok godziny 14.30 na drodze między Witkowem i Powidzem. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru słomy na przyczepie ciągnika jadącego tą drogą.

Strażacy z WSP w Powidzu, którzy dotarli na na miejsce zobaczyli ciągnik z przyczepą stojący w pewnej odległości od palących się balotów leżących na drodze. Okazało się że kierujący ciągnikiem zdążył zrzucić palące się baloty słomy na drogę i odjechać na bezpieczną odległość.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu na palącą się słomę. Następnie tląca się słoma została przegarnięta i ostatecznie przelana wodą w celu dogaszenia. Na czas działań droga Powidz - Witkowo była zablokowana.

Warto być czujnym, bo nie wiadomo gdzie może pojawić się zagrożenie. Rolnik z Wielkopolski zareagował właściwie i zapobiegł większemu zagrożeniu i stratom.

(rtr) pp / źródło: PSP

reklama