29.9°C

Zalety użytkowe przyczep skorupowych fot. OkiemRolnika.pl

Zalety użytkowe przyczep skorupowych

Napisał  Lip 10, 2017

Przyczepy skorupowe są coraz częsciej wybieranym środkiem transportowym w gospodarstwach rolnych. Ich główną zaletą jest mocna konstrukcja nadbudowy, a także trwała rama o podwyższonej wytrzymałości.

Rolnicy cenią w tego typu rozwiązaniach dużą kubaturę oraz możliwość zastosowania kilku wariantów nadstawek, szczególnie podczas prac zielonkowych. Zawieszenie tandemowe pozwala na przeniesienie ciężaru na tylną oś ciągnika, w zależności od wielkości przyczepy jest to wartość pomiędzy 1,5 a 3 tony.

Przy doborze przyczepy odpowiedniej do określonego typu gospodarstwa, bardzo istotne jest jej dopasowanie do mocy i masy posiadanego ciągnika. W konstrukcji ścian bocznych nadbudowy przyczep skorupowych stosuje się obecnie zmienną geometrię, co zwiększa ich wytrzymałość oraz ułatwia rozładunek produktów.

Kolejnym rozwiązaniem przemawiającym na korzyść przyczep skorupowych jest hydrauliczno-pneumatyczna amortyzacja dyszla. Amortyzator zamontowany na dyszlu tłumi szarpnięcia przyczepy np. podczas jazdy po nierównej nawierzchni.

Klapa hydrauliczna pozwala na bezobsługowe i sukcesywne opróżnienie przyczepy. Producenci przyczep skorupowych, rozumiejąc potrzeby rynku, zaprezentowali także przyczepy o ładownościach 10 i 14 ton.

Podsumowując, przyczepa skorupowa przyda się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba przewozu dużych ilości płodów rolnych i materiałów do produkcji rolnej, mocna konstrukcja oraz odporność na duże obciążenia.

(rtr) rp

reklama