Grimme SE 150-60 - stworzony z myślą o dużych uprawach fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Grimme SE 150-60 - stworzony z myślą o dużych uprawach

Napisał  Sie 03, 2019

Grupa Grimme od lat należy do grona czołowych producentów maszyn do ziemniaków, buraków i warzyw. Celem firmy jest produkcja sprzętu dostosowanego do potrzeb użytkownika, który pozwoli zwiększyć wydajność jego pracy.

Bez wątpienia takim urządzeniem jest kombajn ziemniaczany Grimme SE 150-60, który jak zapewnia producent, jest doskonale przystosowany do eksploatacji na plantacjach o dużych powierzchniach. 

SE 150-60 jest maszyną dwurzędową, ale na jej wydajność wpływa także duża ładowność, która w zależności od wybranego rodzju zbiornika, może wnieść 5.8, 6 i 7.5 tony surowca.

System wizyjny zapewnia natomiast lepszą kontrolę działania taśm odsiewających i separatorów, co pozwala na optymalne ustawienie funkcji maszyny.

Opisywany model został zaprojektowany tak, aby maksymalnie chronić ziemniaki przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

Przechowanie zebranego surowca niejednokrotnie może przysporzyć plantatorom wielu problemów, bowiem również magazynowane ziemniaki narażone są na występowanie chorób. Bardzo duży wpływ na ich rozwój ma nie tylko odporność genetyczna odmiany, ale również wszelkie uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas zbioru ziemnikaów

Co po wykopkach? Choroby ziemniaka w okresie przechowywania

Choroby przechowalnicze powodują duże straty w produkcji ziemniaków, dlatego zwalczanie i zapobieganie ich rozwojowi jest kluczowym aspektem dla plantatorów, a Grimme wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom.

Pasy na wysokich wypustkach przy taśmach odsiewających optymalnie chronią surowiec, a zmniejszona wysokość spadku ziemniaków w całej maszynie, pozwala na delikatne podawanie produktu.

Miękkie dno zbiornika, a także ochrona produktu podczas opróżniania zbiornika i opcjonalny wylot do napełniania skrzyń, skutecznie niwelują uszkodzenia bulw.

Charakterystyczną cechą tego modelu jest łatwość obsługi, bezproblemowe dokonywanie ustawień i konserwacji oraz dobra widoczność zespołu wyorującego.

(rtr) KP, Grimme

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia