logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

10.5°C

Duży, ale bardzo zwrotny - Grimme MAXTRON 620 fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Duży, ale bardzo zwrotny - Grimme MAXTRON 620

Napisał  Paź 24, 2017

Grupa Grimme od lat należy do grona czołowych producentów maszyn do ziemniaków, buraków i warzyw. Celem firmy jest produkcja sprzętu dostosowanego do potrzeb użytkownika, który pozwoli zwiększyć wydajność jego pracy.

Bez wątpienia takim urządzeniem jest kombajn buraczany, Grimme MAXTRON 620, który jak zapewnia producent, jest doskonale przystosowany do eksploatacji na plantacjach o dużych powierzchniach.

MAXTRON 620 jest kombajnem 6-rzędowym, który posiada unikalny, gąsienicowy układ bieżny. Tylna głowica skrętna zapewnia natomiast ochronę gleby przed nadmiernym ugnieceniem, a masa maszyny jest optymalnie rozłożona na powierzchni kontaktu kół i gąsienicy z podłożem

Grimme zapewnia, że MAXTRON 620 jest jednym z najbardziej zwrotnych kombajnów do zbioru buraków na świecie, co redukuje konieczność częstego manewrowania na uwrociach.

MAXTRON 620 oprócz faktu, że jest maszyną 6-rzędową, dysponuje jeszcze jednym, mocnym atutem, jakim jest duża ładowność - zbiornik maszyny może pomieścić 22 tony surowca, co pozwala na lepsze wykorzystanie czasu pracy. Ponadto silniki o mocy 390 kW / 530 KM, sprawiają, że kombajn jest wyjątkowo efektywny.

Opisywany model został zaprojektowany tak, aby maksymalnie chronić buraki przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz aby zbierać surowiec z jak najmniejszą ilością zanieczyszczeń.

Opcjonalne wyposażenie w czołowy ścinacz liści FM, pozwala na zbiór całych główek buraka z minimalną stratą masy. Wyorywacze kołowe ograniczają zmniejszenie pobierania ziemi w mokrych warunkach, a optymalną ochronę i czyszczenie plonu zapewniają taśmy odsiewające i wałki ślimakowe o szerokości 2700 mm.

MAXTRON 620 posiada system obsługi ErgoDrive z dowolnym programowaniem funkcji bezpośrednich na joysticku wielofunkcyjnym i elementy obsługi na ergonomicznym podłokietniku oraz dwa ekrany dotykowe CCI 100.

Sześć kamer, dwa kolorowe monitory, Climatronic, amortyzowany fotel, lusterka zewnętrzne składane pneumatycznie, system audio oraz funkcja Bluetooth, sprawiają że praca kombajnem niemieckiego producenta jest niezwykle komfortowa.

(rtr) Krzysztof Przepióra

reklama