Wydrukuj tę stronę
Unia wkracza na rynek chiński i prezentuje nowości podczas targów Agritechnica fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Unia wkracza na rynek chiński i prezentuje nowości podczas targów Agritechnica

Napisał  Lis 16, 2017

Unia jest polskim producentem maszyn rolniczych, który specjalizuje się w tworzeniu sprzętu do uprawy, siewu, a także zabiegów agrotechnicznych.

Firma z Grudziądza systematycznie powiększa swój asortyment, a trwające właśnie targi Agrotechnica w Hanowerze, są idealną okazją do zaprezentowania swoich nowości.

Podczas siedmiu dni trwania targów Agritechnica, ponad 2900 wystawców z blisko 50 krajów zaprezentuje innowacyjne rozwiązania dla całego sektora rolnego.

Na stoisku polskiego producenta można znaleźć między innymi zestaw uprawowo-siewny, FENIX 3000/6, który posiada szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu można w jednym przejeździe zarówno uprawić glebę, jak i wysiać w nią nasiona.

Rozwiązania zastosowanie w zestawie FENIX 3000/6 sprawiają, że siew może odbywać się z prędkością 15 km/h z zachowaniem pełnej równomierności odkładanych nasion w rzędach. Odbywa się to bez względu na warunki pogodowe, jak i rozmiar wysiewanych nasion.

Oprócz zestawu uprawowo-siewnego, zwiedzający będą mogli z bliska przyjrzeć się również nowemu rozsiewaczowi serii MXL 120.

Podczas targów w Hanowerze, nastąpiło też uroczyste podpisanie umowy na dostarczanie maszyn grudziądzkiej firmy do Chin.

(rtr) KP, Unia