Warning: Creating default object from empty value in /home/server648048/ftp/portal/public_html/components/com_szkodnik/models/szkodnik.php on line 95
Jakie marki ciągników rolniczych cieszą się największym uznaniem? - Portal Rolniczy Okiem Rolnika - technika rolnicza, uprawa, zwięrzęta, prawo i finanse
logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
1/7

Jakie marki ciągników rolniczych cieszą się największym uznaniem?

Napisał  Sty 12, 2018

Rynek maszyn nieustannie się rozwija, co przekłada się na coraz większą liczbę marek marek ciągników rolniczych dostępnych w Polsce. Coraz większe potrzeby gospodarstw rolnych sprawiają, że producenci robią wszystko co w swojej mocy, aby spełnić oczekiwania swoich klientów.

W zależności od potrzeb i specyfiki danego gospodarstwa - rodzaju uprawy, ilości areału czy zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie, rolnicy wybierają różne marki ciągników. Jedni stawiają na wydajność i komfort pracy, dla innych ważniejsza jest funkcjonalność.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych sporządziła niedawno raport dotyczący sprzedaży ciągników rolniczych w 2017 roku.

Liderem zestawienia jeżeli chodzi o ilość sprzedanych maszyn jest New Holland, u którego wielkość sprzedaży wyniosła 1309 ciągników, co przełożyło się na blisko 16% udziały rynkowe. 

Na drugim miejscu znalazła się firma John Deere. Amerykańskie przedsiębiorstwo sprzedało w minionym roku 1155 ciągników, co dało mu udziały rynkowe na poziomie 13,9%. W czołówce znalazła się także Kubota 11,9%, Zetor 10,3%, Ursus 7,6% oraz Case IH 7,3%.

Redakcja OkiemRolnika.pl, postanowiła zbadać, czy zainteresowanie poszczególnymi markami w skali kraju jest zgodnie z preferencjami naszych czytelników.

Na pytanie która marka ciągników cieszy się Twoim największym uznaniem, 26% ankietowanych wskazało amerykańskiego producenta - firmę John Deere.

Akcje najpopularniejszej firmy w 2017 roku w Polsce - New Hollanda, także zostały ocenione bardzo wysoko i wyniosły 22% ogółu głosów.

Na dalszych pozycjach znalazł się Zetor, Fendt oraz Case IH, co pokazuje, że preferencje czytelników portalu rolniczego OkiemRolnika.pl w znacznym stopniu pokrywają się z danymi opublikowanymi przez PIGMiUR.

(rtr) Krzysztof Przepióra

reklama