9.2°C

Massey Ferguson wprowadza na rynek nowy opryskiwacz samojezdny fot. Massey Ferguson

Massey Ferguson wprowadza na rynek nowy opryskiwacz samojezdny

Napisał  Sty 26, 2018

Kanadyjsko-amerykański koncern produkujący maszyny rolnicze - Massey Ferguson może pochwalić się nowym modelem opryskiwacza samojezdnego MF 9130 Plus.

Producent twierdzi, że maszyna została zaprojektowana z myślą o osobach, które poszukują solidnego opryskiwacza klasy podstawowej, który charakteryzowałby się prostotą oraz wytrzymałością.

Opryskiwacz samobieżny MF 9130 Plus to absolutna nowość i produkowany jest w fabryce Massey Ferguson w Canoas w Brazylii.

Kierownik ds. produktu w firmie Massey Ferguson, Tim Oldaker powiedział, że decyzja o produkcji tego modelu w Brazylii nie była przypadkowa, ponieważ rolnicy z Ameryki Południowej potrzebowali konkurencyjnej cenowo, prostej maszyny, która była wystarczająco silna, aby sprostać trudnym warunkom atmosferycznym.

– Model MF 9130 Plus jest produkowany w Ameryce Łacińskiej, ale jesteśmy przekonani, że sprawdzi się także w Australii i Nowej Zelandii. Jest to model, który testowaliśmy w warunkach lokalnych i spisywał się świetnie. Imponuje każdemu, kto miał okazję usiąść za kierownicą lub obejrzał go na wystawie – powiedział Oldaker.

MF 9130 Plus posiada hydrostatyczną skrzynię biegów Bosch Rexroth o dużej pojemności z trzema zakresami działania. Nowy model posiada również napęd na wszystkie osie.

– Opryskiwacz ma dwie pompy o pojemności 90 cm3, które współpracują ze sobą, aby utrzymać stałą trakcję. Jedna pompa napędza lewe przednie i tylne prawe koło, podczas gdy druga napędza lewe tylne i prawe przednie koło, co sprawia, że w przypadku gdy jedne koło wpadnie w poślizg, wszystkie pozostałe koła kontynuują jazdę, aby utrzymać maszynę w ruchu – tłumaczy Oldaker.

Do innych funkcji MF 9130 Plus należą: zbiornik paliwa o pojemności 365 litrów, zbiornik o pojemności 3000 litrów, wysięgnik o długości 24 lub 28 m z dyszami oraz automatyczne poziomowanie belki Norac. MF 9130 może pracować z prędkością 1700-1800 obr/min, zachowując pełen moment obrotowy silnika i układu hydraulicznego.

(rtr) Krzysztof Przepióra, Massey Ferguson

reklama