22.9°C

Kuhn FBP 3135 - z myślą o zbiorze najwyższej jakości paszy fot. Kuhn

Kuhn FBP 3135 - z myślą o zbiorze najwyższej jakości paszy

Napisał  Lut 05, 2018

Kuhn dąży do tego, aby zbiory kiszonki były szybsze i tańsze dzięki nowej prasoowijarce FBP 3135.

Korzyści, takie jak lżejsze rolki, mniejsze zużycie folii i mocniejsze związanie beli, pomogły prasoowijarce FBP 3135 zdobyć nagrodę Maszyna Roku 2018 w kategorii zbiór paszy na ubiegłorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze.

– Po starannym koszeniu, przetrząsaniu i grabieniu należy odpowiednio zabezpieczyć kiszonkę do przechowywania, tak aby zapobiec utracie wartości odżywczych. Bela musi zostać szczelnie zamknięta tak szybko, jak to tylko możliwe – powiedział Michael Murer, menedżer produktu Kuhn.

FBP 3135 Bale Pack przeznaczony jest do pracy na stromych zboczach i w każdych warunkach uprawy. Bele owijane są samą folią, co ułatwia zagospodarowanie i recykling plastiku.

Maszyna pracuje z wykorzystaniem dwóch napinaczy do folii i pozwala uzyskać oszczędności rzędu 30%, dzięki możliwości zwiększenia wstępnego naprężenia folii. 

– Obydwa napinacze gwarantują bezpieczny start wiązania, niezależnie od deszczu i terenu – mówi Murer.

Dodatkowym atutem jest fakt, że standardowe rolki ważą około 27 kilogramów, dzięki czemu są bardziej ergonomiczne od 40 kilogramowych rolek specjalnej szerokiej folii.

Kuhn FBP 3135 używa również technologii owijania 3D, aby owinąć folię szczelnie wokół bel, zapewniając im trwałość. Owinięcie folią cylindrycznej powierzchni gwarantuje, że bele utrzymają pierwotny kształt nawet podczas długiego okresu składowania.

– Perfekcyjnie uszczelnione bele lepiej zachowują swój kształt, a jednocześnie zwiększają poziom ochrony w porównaniu z tradycyjnie pakowanymi belami, nawet po długim okresie przechowywania  – uważa Murer.

Prasoowijarka posiada także terminal sterujący ISOBUS z licznymi funkcjami, którymi można zarządzać bezpośrednio z kabiny ciągnika.

(rtr) Krzysztof Przepióra, Kuhn 

reklama