9,5°C

reklama
banner_750x90
reklama
Na start sezonu prac polowych - kultywator przedsiewny FLEX fot. Mandam

Na start sezonu prac polowych - kultywator przedsiewny FLEX

Napisał  Lut 25, 2019

Firma Mandam jest jednym z największych polskich producentów maszyn rolniczych. Rocznie produkuje ok. 3000 maszyn, z czego ponad połowa sprzedawana jest poza granicami Polski.

W coraz szerszej ofercie marki znajdują się maszyny uprawowe do podorywki, orki (pługi), maszyny do pielęgnacji terenów zielonych oraz narzędzia do mechanizacji robót w gospodarstwie rolnym.

Fabryka Mandam jest zlokalizowana w Gliwicach, ale asortyment jest uzupełniany przez sprzęt z zagranicy, są to kosiarki bijakowe i wysięgnikowe firmy Tifermec oraz sprzęt do zimowego utrzymania dróg szwedzkiej firmy Trejon – Optimal, a także siewniki APV oraz Delimbe.

Producent zapewnia, że stale się rozwija i tworzy maszyny oparte na własnej idei czego przykładem może być chroniona patentem Brona HYBRO.

Ponad połowa maszyn wyprodukowanych w Gliwickiej fabryce trafia poza granice naszego kraju. Flagowymi produktami są brony talerzowe, agregaty podorywkowe, brony łąkowe oraz wały.

Do ciekawszych rozwiązań konstrukcyjnych firmy należy zaliczyć kultywator przedsiewny FLEX, który oferuje szerokości robocze trzy, cztery, pięć i pięć i osiem dziesiątych metra.

- Kultywator jest wyposażony w bardzo wytrzymały wał przedni płaskownikowy o średnicy trzysta pięćdziesiąt milimetrów - mówi rolnik Marian Subczyński.

Maszyna ma trzy rzędy rzędy wzmocnionych zębów z redlicą prostą, włókę wyrównującą oraz zestaw wałów tylnych: płaskownikowy o średnicy trzystu milimetrów i kołeczkowy o średnicy czterystu milimetrów, wyposażony w drapaki chroniące wał kołeczkowy przed zalepianiem się.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji wyposażonej w pola narzędzi podwieszone na niezależnych osiach obrotu, maszyna doskonale kopiuje grunt.

- Bardzo praktyczne jest to, iż regulacje głębokości pracy ustala się śrubami rzymskimi na równoległoboku, zapewniając ich stałą głębokość pracy. Z mojego doświadczenia wynika, że maszyna świetnie nadaje się do przygotowania gleby między innymi pod siew drobnych nasion buraków cukrowych, rzepaku, co wpływa na wielkość zebranych plonów. Ważne jest również, że kultywator FLEX jest bardzo skuteczny już po jednym przejeździe – dodaje rolnik.

(rtr) Tomasz Kodłubański

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama