30,6°C

reklama
banner_750x90
reklama
1/15

Wizyta w fabryce Amazone

Napisał  Maj 12, 2018

Wizyta studentów SGGW w siedzibie firmy Amazone w Hasbergen–Gaste w powiecie Osnabrück była szczególnie interesująca.

Nie tylko ze względu na możliwość zwiedzenia fabryki maszyn od środka, ale także ze względu na pokaz polowy pracy siewnika na poletku doświadczalnym firmy przy fabryce. Portal rolniczy okiem rolnika towarzyszył studentom w tym wyjeździe.

Andrzej Borowiec reprezentujący Amazone w Polsce, opowiedział o konstrukcji i działaniu dwu opryskiwaczy. Najpierw zaprezentowano przyczepiany model UX 5200 Super. Następnie studenci mieli możliwość zadawania pytań o działanie i konstrukcję samobieżnego opryskiwacza Pantera 4520.

Po zakończeniu pokazu polowego maszyn studenci mogli zobaczyć na własne oczy jak powstają rozsiewacze Amazone bezpośrednio na linii produkcyjnej zakładu. Młodzi rolnicy mieli okazję zobaczyć przy tym nowoczesne technologie w produkcji roślinnej oraz najświeższe nowości z bogatego asortymentu maszyn firmy Amazone.

Obecnie w fabryce firmy w Hasbergen-Gaste produkowane są nowoczesne maszyny do uprawy gleby, siewniki zwykłe i do siewu punktowego, rozsiewacze nawozów oraz różne wersje opryskiwaczy polowych.

Nowe koncepcje maszyn i bazujące na nich technologie są badane we współpracy z instytutami naukowymi w różnych warunkach produkcyjnych.

Końcowym akcentem wizyty w siedzibie firmy Amazone była prezentacja historii firmy, osiągnięć technicznych, jakich przez lata Amazone dopracował się w technice rolniczej, krótki opis maszyn rolniczych produkowanych w Hasbergen-Gaste oraz przedstawienie planów i zamierzeń, jakie firma będzie realizowała w przyszłości.

Trzeba podkreślić, że wyjazd studentów Wydział Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie był możliwy do realizacji dzięki zaangażowaniu takich firm jak: Agrocom Polska Jerzy Koronczok, Tech-Kom z Żabikowa k. Środy Wielkopolskiej (dealer marek Amazone, Geringhoff, Rolland, Zasław i Votex), Agro-Sznajder Sp. z o.o. z Olsztyna (dystrybutor marki Claas) oraz Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina (dystrybutor marek Claas i Mzuri)

(rtr) Tomasz Kodłubański

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama