10.1°C

Danfoil ConCorde II – opryskiwacz o rozpiętości do 36 metrów fot. ttk

Danfoil ConCorde II – opryskiwacz o rozpiętości do 36 metrów

Napisał  Sie 21, 2018

- Nie ma dwóch takich samych gospodarstw. Potrzeba opryskiwania i wydajność różnią się w zależności od gospodarstwa, dlatego oferujemy kilka różnych rozwiązań, dzięki którym można znaleźć opryskiwacz polowy, który jest właśnie dla Ciebie – zachęca Danfoil, duński producent opryskiwaczy, dostępny na polskim rynku.

Jak dodaje - „...sekretem idącym za opryskiwaczami polowymi jest coś tak prostego jak powietrze. W przypadku opryskiwacza polowego Danfoil siłą napędową nie jest ciecz, lecz ciśnienie powietrza. W ten sposób zapewniamy, że wodą i środkami są dokładniej pokryte całe rośliny, a nie tylko ich powierzchnia”…

Wśród opryskiwaczy polowych tej firmy znajdziemy model ConCorde II dedykowany opryskom w zasięgu 20-28 m i 30-36 m. Danfoil bez skrupułów reklamuje je jako najbardziej atrakcyjny i nowoczesny zaczepiany opryskiwacz polowy na rynku, o dużej funkcjonalności, łatwym w obsłudze i serwisie, a także o niskich kosztach utrzymania.

Ten opryskiwacz może jednorazowo rozpylić zawartość swojego zbiornika – przy jednym napełnieniu - na obszar o powierzchni do 100 ha. Producent zapewnia, że niskie zużycie cieczy kształtuje się na poziomie od 30 do 50 litrów na hektar.

W efekcie operator optymalizuje pracę, nie traci czasu na ponowne napełnianie, a wykorzystuje go na prowadzenie oprysku. Inną zaletą ConCorde’a jest niewielka masa, która pozwala na użycie go na terenach podmokłych.

Opryskiwacz zaczepiany ConCorde II można posadzić na dyszlu ciągnika, przy wykorzystaniu zaczepu kulowego K80 lub zaczepu Hitch. Ma on swój sztywny dyszel, jednak można połączyć go dyszlem skrętnym jako dodatkowym wyposażeniem.

Ze zbiornika o pojemności 3 tys. litrów ciecz tłoczona jest przez pompę membranową o wydajności 160 litrów z czterema komorami, przez filtr i przez przepływomierz do siedmiu zaworów sekcyjnych. Z nich już jest krótka droga atomizerów Eurofoil na belce. Belka i zintegrowany podwójny wentylator są sterowane przez mocny podnośnik równoległy.

ConCorde II ma belkę dzieloną na dwie części, w szerokościach o 20 do 28 metrów, lekką – bo aluminiową, lecz stabilną, zawieszoną na wahaczu, stabilizowanym przez amortyzatory. Jest też sterowana przez siłownik przechyłu belki, a jej wysokość, składanie i rozkładanie regulowane są hydraulicznie przez układ sterowania.

W standardzie opryskiwacz ConCorde II (20-28 m) ma m.in.: trzy automatyczne programy mycia, elektroniczne zawory zarządzane z kabiny plus elektroniczne ich sprawdzanie, licznik litrów – również elektroniczny, podwójne dysze obrotowe myjące zbiornik, hydrauliczna pompa AR 160, pompa do szybkiego czyszczenia belki, koła 12,4 x 46 lub 18,4 x 38, zbiornik 3000 l, zbiornik 270 l wody czystej i podgrzewanej z systemem mycia belki, zbiornik wody do mycia rąk – 15 litrów, mikser do nawozów i pestycydów, komputer Danfoil DSC z joystickiem, zabezpieczenie przed przelaniem i przepływem zwrotnym, atomizery Eurofoil z antykapaczami.  

W skład wyposażenia opcjonalnego wchodzą m.in. atomizery skośne na końcach belki, sensory firmy Norac, światła do pracy nocnej LED, elektroniczny czujnik prędkości wiatru, tylna kamera, ekran montowany na opryskiwaczu, złącze ISOBUS GPS i nawigacja GPS zarządzająca komputerem.

(rtr) Paweł Okoński

reklama