5.2°C

reklama
1/5

Agravis wchodzi na polski rynek – będzie sprzedawać m.in. Fendta i Valtrę

Napisał  Wrz 04, 2018

Maszyny rolnicze marek Fendt i Valtra będą sprzedawane w północno – zachodniej Polsce pod szyldem Agravis Technik Polska. To efekt planowanej ekspansji Agravisa w Europie Wschodniej, w ramach której m.in. sieć sprzedaży maszyn i ciągników ma już teraz we wrześniu pokryć całą Polskę.

Agravis Raiffeisen AG oraz AGCO do tej pory znane były przede wszystkim na rynkach Nadrenii Północnej - Westfalii, Saksonii - Anhalt, Dolnej Saksonii oraz Brandenburgii. Teraz – od 1 września  2018 roku firma wkracza do naszego kraju, przedstawiając AGRAVIS Technik Polska Sp. z.o.o., spółkę całkowicie należącą do AGRAVIS Technik Holding GmbH. Sprzedaje ona pełen asortyment produktowy Fendta oraz Valtry.

- Zakładając niezależną spółkę z siedzibą w Poznaniu zamierzamy odgrywać ważną rolę na rynku maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce - mówi Johannes Schulte-Althoff , członek Zarządu AGRAVIS ds. finansowych, odpowiedzialny także za technikę rolniczą.

- Rozwijamy swoje kompetencje na rynkach zagranicznych i zapewniamy sobie obecność na ryku, który - naszym zdaniem - jest rynkiem przyszłościowym i leży w bezpośrednim sąsiedztwie naszego głównego terenu działania w Niemczech - dodaje Gerd Schulz, prezes AGRAVIS Technik Holding GmbH, w którego gestii jest kompletny obszar działalności technicznej Agravis. Firma podaje, że ten dział zrealizował ostatnio obrót roczny na poziomie 890 milionów EURO.

Oprócz sprzętu rolniczego firma chce stworzyć  na polskim rynku także warunki działalności związanej z handlem artykułami rolnymi spółek należących do koncernu Agravis we wschodnich Niemczech.

W zakresie sprzedaży maszyn rolniczych firma AGRAVIS Technik Polska Sp. z.o.o. chce objąć nią zarówno nowe, jak i używane maszyny, do tego chce świadczyć obsługę serwisową oraz sprzedaż części zamiennych – wszystko to za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci placówek AGCO. Z kolei AGCO wspiera regionalnych partnerów handlowych w Polsce poprzez własną Spółkę AGCO Sp. z o. o.

Na razie firma zapewnia, że „wykonany został decydujący krok w zakresie realizacji celu AGCO, jakim jest budowa w Polsce dwóch kanałów dystrybucji i dedykowanej sieci sprzedaży dla marek Fendt/Valtra oraz Massey Ferguson”.  Spółka AGRAVIS Technik Polska ma prezentować pełen asortyment maszyn Fendt i ciągników Valtra w północno – zachodniej Polsce – w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, a także częściowo wielkopolskim i łódzkim.

(rtr) Paweł Okoński