16.5°C

partnerzy:

reklama
reklama
1/10

Limitowana seria Centenario na 100-lecie produkcji ciągników Fiata

Napisał  Lis 16, 2018

New Holland poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży jubileuszowego modelu ciągnika - Fiata Centenario, jest to limitowana seria wyprodukowana z okazji 100 rocznicy od zjechania z linii montażowej pierwszego ciągnika marki Fiat.

Pierwszy ciągnik Fiata, czyli Model 702 został opracowany w celu wyeliminowania niedoborów siły roboczej w rolnictwie, w czasie gdy pierwsza wojna światowa osiągnęła końcowy etap.

Zwiększenie produktywności sektora było pilnie potrzebne, a mechanizacja była sposobem na przezwyciężenie braku siły roboczej i efektywnej uprawy wyjałowionej gleby pól, które zostały zaniedbane podczas wojny.

Był maszyną z nietypowymi rozwiązaniami jak na ówczesne czasy, z 4-cylindrowym silnikiem, napędem na tylne koła, skrętną przednią osią i sztywną tylną. Ciągnik wyposażono w układ przeniesienia obciążenia, który wyeliminował potrzebę stosowania podwozia.

Po obszernych testach terenowych model 702 został przedstawiony władzom włoskim 14 sierpnia 1918 r. Był to oficjalny debiut jednego z najbardziej kultowych ciągników w rolnictwie.

W następnym roku, dzięki sukcesom w branży, Fiat podpisał umowy na dostawy z konsorcjami rolniczymi we Włoszech i rozpoczął produkcję 1000 ciągników. Powstał pierwszy masowo produkowany ciągnik Fiat i rozpoczęła się mechanizacja włoskiego rolnictwa, którą zapoczątkował model 702.

New Holland rozpoczął świętowanie setnej rocznicy produkcji ciągników Fiata z interesującym programem wydarzeń, który rozpoczął się w listopadzie na wystawie EIMA 2018 i będzie kontynuowany w 2019 roku.

Carlo Lambro, Brand President New Holland Agriculture, powiedział: – Nasz program wydarzeń i inicjatyw pragnie uczcić 100 lat, które Fiat i New Holland spędzili u boku rolników, pomagając im robić więcej za mniej dzięki nowatorskiemu, wydajnemu i wydajnemu sprzętowi. Od samego początku byliśmy razem z naszymi klientami i będziemy nadal pozostawać u ich boku, dzisiaj i w przyszłości, rozszerzając nasze bogate dziedzictwo i wprowadzając innowacyjną mechanizację rolniczą

Ciągnik koncepcyjny Fiat Centenario, zainspirowany serią 90 i stworzony przez CNH Industrial's Design Center, nawiązuje do tradycji kultowej gamy ciągników, aktualizując jej design o płynne linie dzisiejszych nowoczesnych traktorów i nadwozie przypominające ciągnik o napędzie metanowym prezentowane w zeszłym roku. Grafika na karoserii nawiązująca do modeli serii 90, ma łączyć dziedzictwo Fiata z marką New Holland.

Aby uczcić tę ważną rocznicę, marka stworzyła także ciągniki z serii Fiat Centenario Limited Edition, które będą miały specjalnie zaprojektowane elementy wyposażenia, nawiązujące do dziedzictwa traktorów Fiata. Charakterystyczny kolor, który od dziesięcioleci kojarzony jest z ciągnikami Fiata, teraz w wersji metalizowanej i specjalne grafika na masce i błotniku łączą dzisiejsze ciągniki z początkiem Fiata i kultową serią 90.

Pamiątkowe ciągniki będą dostępne w sześciu modelach użytkowych, specjalistycznych i gąsienicowych (T5.120 EC, T5.115, T4.110F z kabiną, T4.110LP ROPS, T4.110FB ROPS i TK4.110 ROPS). Każdy ciągnik ma numerowaną tablicę identyfikującą go jako jeden ze 100 modeli limitowanej edycji.

(rtr) jp / źródło: New Holland

Najnowsze filmy

Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama