18.8°C

reklama
1/7

Odcinek rajdu samochodowego pokonany ciągnikiem rolniczym!

Napisał  Kwi 26, 2019

Po wielu pytaniach, czy komunikat zespołu Big Shock Racing wydany 1 kwietnia jest żartem, Martin Macík - najlepszy czeski kierowca samochodów ciężarowych rajdu Dakar, potwierdził, że jeden z odcinków rajdu Rajdu Šumava Klatov pokona jadąc ciągnikiem Valtra N174, która na potrzeby zawodów została kolorystycznie dopasowana do barw klubowych zawodnika.

Rajd odbył się dziś, a przed samym rozpoczęciem wyścigu organizator rajdu wydał komunikat: Tak jest, możemy potwierdzić, że uczestnik Rajdu Dakar - Martin Macik zgodził się na udział w 54. Rajdzie Sumava Klatovy na pokładzie ciągnika rolniczego. Z pewnością będzie to bardzo interesująca odmiana dla publiczności. Ciekawi nas jego ostateczny czas ” – mówi inżynier Pavel Štípek, zastępca dyrektora 54. Rajdu Šumava Klatovy.

Oczywiście zamierzam się ścigać, inaczej nie mogę, ale chcemy się dobrze bawić z fanami. (…) Kto nas zna, wie, że nie planujemy dotrzeć ostatni na metę - mówi Macik, który wybrał Jana Brabeca, motocyklistę z Dakaru i byłego motocrossa jako drugiego pilota.

Legendarny wyścig odbędzie się na tradycyjnych torach Šumava w dniach od 26 do 27 kwietnia. Na załogi czeka łącznie 160 kilometrów w 14 odcinkach specjalnych.

(rtr) pp / i-motorsport.cz

reklama