18.7°C

Nowości na POLAGRZE PREMIERY 2016

Napisał  Lut 22, 2016

Podczas tegorocznych targów Polagra-Premiery producenci zaprezentowali wiele nowości. Jedną z ciekawostek był ciągnik Zetora stylizowany przez Pininfarinę.

Dużym zaskoczeniem dla zwiedzających Agritechnikę okazał się Zetor stylizowany przez Pininfarinę. Zetor znalazł się wśród znanych wszystkim  klientów Pininfariny, czyli. BMW, Alfa Romeo i Ferrari. Ciągnik wygląda spektakularnie, przyciemniane szyby, lampy w technologii led, piękny czerwony lakier – również w miejscach, gdzie zwykle pojawiają się zazwyczaj elementy ze zwykłej blachy, plastiku czy też gumy.

Zetor zaprezentował również kilka nowości, m.in. dwa modele poszerzające serię Major, w których znajdą się czterocylindrowe siniki o mocy 75 KM, dwustopniowy PowerShift z 12 lub 24 przełożeniami w przód i brakujące we wcześniejszych modelach miejsce dla pasażera oraz 120-litrowy zbiornik paliwa.

Pokazano też flagowy model Zetora, czyli Crystal o mocy zwiększonej nawet do 163 KM.  Planowana jest także produkcja serii mniejszych ciągników, co zainicjował przedstawiony na targach prototyp o mocy 49 KM. 

Podczas kilku dni wystawy można było się zapoznać z tym, co producenci maszyn i produktów dla rolnictwa przygotowali na sezon 2016. Z każdą edycją pojawia się wiele nowości, które pozwalają na coraz bardziej sprawne i wydajne zarządzanie gospodarstwem rolnym.

Ofertę swoich ciągników zaprezentowały również m.in. Case, New Holland, John Deere, Fendt i Ursus. Na targach pojawiły się również liderzy oraz mniejsze firmy obsługujące branżę rolną. Zaprezentowano wiele nowości co jest w końcu domeną targów POLAGRA-PREMIERY, odbywających się co dwa lata w Poznaniu.

Portal rolniczy okiemrolnika.pl jest obecny na targach i różnego rodzaju imprezach rolniczych i przygotowuje dla Was wiadomości rolnicze dotyczące następujących działów: technika rolnicza, uprawa, zwierzęta (bydło i trzoda), prawo i finanse oraz więcej niż rolnictwo.

(tr)

fot. agrobrand.pl

reklama