16,9°C

reklama
banner_750x90
reklama
1/4

Premiera nowej generacji MTZ Belarus

Napisał  Lis 03, 2019

Na odbywającej się Hanowerze tegorocznej edycji wystawy Agritechnica, białoruska firma MTZ, znana m.in. z produkcji ciągników rolniczych Belarus, przedstawi nową rodzinę swoich maszyn.

Na największej wystawie rolniczej w Europie Minsk Tractor Works ogłosi początek „nowego kamienia milowego w swojej historii”. Ekspozycja targowa ma pokazać dążenia firmy, a jednocześnie przypomnieć jej historię i osiągnięcia z przeszłości.

Na wystawie AGRITECHICA-2019 firma zaprezentuje prototyp nowego ciągnika, a także pojazdy seryjne zmodernizowane do współczesnych wymagań. W sumie MTZ zaprezentuje sześć eksponatów.

Prototyp BELARUS-742
To nowa wizja legendarnych MTZ-50 i MTZ-80. W przyszłości BIAŁORUŚ-742 będzie stanowić podstawę do stworzenia nowej białoruskiej rodziny ciągników o mocy od 50 do 75 koni mechanicznych, co będzie zgodne z nowymi trendami w budowaniu ciągników. Ten model jest zgodny z najnowszymi europejskimi wymogami środowiskowymi etapu V.

MTW planuje przedstawić mały ciągnik serii BELARUS-622 w specjalnej konfiguracji do tras narciarskich. Fabryka ma również wcięcia, aby podkreślić zdolność tego pojazdu do zastosowania w pracach komunalnych, leśnych i odśnieżaniu.

BELARUS-923 pojawi się w zmodernizowanej formie i wyposażony w silnik zgodny z europejskim standardem ochrony środowiska Stage V.

Ekspozycję uzupełnią kolejne trzy modele ciągników: BELARUS 952, 1220 i 1523.

Styl stoiska i nowy design wyposażenia odziedziczą cechy rodzinne najwyższej klasy białoruskich ciągników eksportowych z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Jako podstawę przyjęto kolorowe „geny” kultowych ciągników, a następnie zmieniono je z nutą przyszłego projektu. Dotyczy to nie tylko koloru, ale także kształtu.

Producent deklaruje, że przedstawiona na wystawie koncepcja nowej rodziny ciągników BELARUS wysyła wyraźny komunikat: epoka pionierów Mińskich Zakładów Ciągnikowych wciąż trwa!

(rtr) pp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama