Wydrukuj tę stronę
1/2

Kramer: Nowe modele ładowarek serii 5 marki - przejście na poziom emisji spalin V

Napisał  Lis 24, 2019

Kramer-Werke GmbH oferuje od końca lata 2019 roku dalej dopracowaną, wydajną, kompaktową serię 5 ładowarek kołowych i kołowych teleskopowych. Wyróżnia się ona najnowszym wyposażeniem technologicznym oraz wydajnymi silnikami z poziomem emisji spalin V. 

Nowa oferta produktów uzupełnia bezpieczeństwo, komfort i szeroką gamę opcji oraz atrakcyjny wybór osprzętu dodatkowego, które umożliwiają całoroczne użytkowanie.

Marka Kramer oferuje ładowarki kołowe, w tym teleskopowe, również w wersji z czterema kołami skrętnymi oraz ładowarki teleskopowe o wyjątkowej zwrotności i skuteczności, umożliwiającej poruszanie się po każdym terenie.

Nasze przedsiębiorstwo przekonuje do siebie innowacyjnym i zorientowanym na klienta rozwojem produktów, który odzwierciedla się również w rozszerzonej i zmodyfikowanej do poziomu emisji spalin V serii 5 ładowarek kołowych – mówi Christian Stryffeler, prezes Kramer-Werke GmbH.

Podczas dalszego rozwoju na pierwszym planie stało przede wszystkim wdrożenie życzeń klienta. Ponadto, naszym celem jest oferowanie w przyszłości maszyn z poziomem emisji spalin V oraz szerokie portfolio produktów, które spełniają potrzeby klientów w zakresie profesjonalnego zastosowania w branży rolniczej – uzupełnia Christian Stryffeler.

Nowe modele ładowarek kołowych serii 5

Seria 5 wzbogaciła się o nowe maszyny: KL18.5, KL25.5 i KL36.5. Kramer poszerza w ten sposób swoją ofertę w zakresie kompaktowych ładowarek kołowych do ciężaru wywracającego 3600 kg.

Model KL18.5 przekonuje do siebie sprawdzoną, jednoczęściową ramą pojazdu o maksymalnej stabilności, zwrotności, stałym obciążeniu użytkowym i o bardzo niewielkim ciężarze własnym do 2670 kg. Nowo opracowane urządzenie załadowcze umożliwia ponadto ciężar wywracający do 1700 kg.

W oparciu o sprawdzoną koncepcję modelu KL19.5 wraz z modelem KL25.5 oferowana jest wydajna ładowarka kołowa. Dzięki zwiększonemu obciążeniu użytkowemu i opcjonalnemu silnikowi o mocy 41 kW (poziom emisji spalin V) maszyna ta uzupełnia klasę kompaktową poniżej 2,39 metra wysokości. Standardowo pojazd jest wyposażony w silnik o mocy 35 kW (poziom emisji spalin V), kabinę komfortową, blokadę mechanizmu różnicowego i hydrauliczne systemy szybkiej wymiany zapewniające wszechstronne zastosowanie w rolnictwie.

Model KL36.5 jest również nowy w portfolio ładowarek kołowych serii 5 i wypełnia lukę pomiędzy istniejącymi modelami KL33.5 (poprzednio KL31.5) i KL38.5 (poprzednio KL37.5).

Model KL33.5 zastępuje KL31.5. Maszyna została wyposażona teraz również w silnik Kohler o mocy 55 kW, dzięki czemu jest wydajniejsza. Dzięki nowemu silnikowi i związanemu z tym większemu ciężarowi zostaje osiągnięty ciężar 3300 kg. Również sprawdzony model KL37.5 został przerobiony w wyniku nowej organizacji serii 5 i może się teraz poszczycić ciężarem wywracającym niemal 3800 kg.

Poza nowym silnikiem i idącymi z nią w parze parametrami wydajności wyposażenie standardowe i opcjonalne zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom klientów z branży rolniczej. W przypadku maszyn KL33.5, KL36.5 i KL38.5 zintegrowany wizualny wskaźnik położenia łyżki i urządzenia do układania zapewniają wysoką precyzję kąta nachylenia urządzenia do podłoża.

Wskazania pozycji można dostosować indywidualnie, zależnie od osprzętu dodatkowego. Wyposażenie seryjne jest uzupełnione przez kolumnę kierownicy z regulacją nachylenia, cztery reflektory robocze, podgrzewaną szybę tylną (także w wariancie dachu bezpiecznego) i hak na drągu przechyleniowym. Również silniki tych maszyn od 55 kW odpowiadają aktualnemu poziomowi emisji spalin V. Ładowarka kołowa KL33.5 (poprzednio KL31.5 o mocy 35 kW), KL36.5 (nowy) i KL38.5 (poprzednio KL37.5) jest standardowo wyposażona w silnik o mocy 55 kW, katalizator oksydacyjny silnika wysokoprężnego (DOC) i filtr cząstek stałych dla silników wysokoprężnych (DPF).

Ponadto wszystkie trzy modele posiadają wydajność hydrauliczną 70 l/min i 240 bar. Pakiet standardowy silników w tych trzech maszynach zostaje uzupełniony o system „Smart Driving”, co skutkuje automatycznym obniżeniem prędkości obrotowej silnika po osiągnięciu prędkości maksymalnej. Dalsze opcje dodatkowe, jak przykładowo tryb kierowania na oś przednią i jazdy bokiem, jak również amortyzowany powietrzem fotel operatora z ogrzewaniem uzupełniają ofertę.

Jeszcze łatwiejsza praca bez emisji spalin

Ponadto Kramer oferuje naturalnie w dużej klasie łyżki o pojemności 0,65 m³ również bezemisyjny wariant ładowarki kołowej KL25.5e. Wydajność, możliwość poruszania na każdym terenie i wygoda obsługi są takie same jak w tradycyjnym modelu ładowarki kołowej. Dzięki udźwigowi 1750 kg ładowarkę kołową można stosować wszechstronnie.

W ten sposób można ją przykładowo używać do usuwania obornika, transportu palet lub spychania paszy. Ze względu na brak emisji spalin, ale również cichą pracę ładowarka kołowa jest przeznaczona do zastosowania w rolniczych szklarniach, np. podczas produkcji warzyw.

(rtr) pp