17.6°C

1/15

Mazurskie Agro Show: Claas zapewnia wysoką jakość kiszonki

Napisał  Lut 13, 2020

Podczas odbywającego się w miniony weekend Mazurskiego Agro Show w Ostródzie spośród wielu wystawców wyróżniała się oferta firmy Claas Polska, która na polskim rynku oficjalnie funkcjonuje od już od ponad 10 lat z prężnie działającą siecią dealerską.

Sympatycy marki zainteresowani nowościami niemieckiego producenta ciągników kombajnów i maszyn rolniczych nie byli zawiedzeni. Firma zaprezentowała bowiem swoją ofertę w pełnym zakresie.

7 CLAAS SHREDLAGE MAZURSKIE AGRO SHOW PORTAL OKIEM ROLNIKA  3 CLAAS SHREDLAGE MAZURSKIE AGRO SHOW PORTAL OKIEM ROLNIKA

Począwszy od najnowszego, dopracowanego ciągnika Claas Axion 960 z napędem gąsienicowym TerraTrac, poprzez najnowszej generacji kombajn Claas Lexion, maszyny zielonkowe, aż po sieczkarnię do kukurydzy Claas Jaguar, która dzięki zastosowanej technologii shredlage zapewnia kiszonkę o wysokich parametrach. O tej technologii i nowościach podczas wizyty naszej redakcji na stoisku podczas Mazurskiego Agro Show opowiedział Paweł Baurycza z Claas Polska:

- W tym roku prezentujemy cały zestaw maszyn zielonkowych, sieczkarnię polową Claas Jaguar. Komunikujemy w dniu dzisiejszym po raz pierwszy wyjątkową promocję dotyczącą maszyn zielonkowych, w której jest do wygrania ciągnik Claas Elios 230 – ciągnik o mocy prawie 100 KM, czterocylindrowy. Konkurs polega na tym, by klient zakupił maszynę zielonkową w okresie od 1 marca do 30 czerwca 2020, zachował dowód zakupu maszyny, przystąpił do konkursu, w którym będzie zobowiązany do odpowiedzenia na parę prostych pytań. Postaramy się, aby te pytania były proste i w ten sposób jego zgłoszenie będzie zapisane, będzie mógł wziąć udział w losowaniu, w konkursie.Bardzo duże zainteresowanie wzbudzała interesująca ekspozycja tuż przy sieczkarni Jaguar. Można było zapoznać się z efektem pracy sieczkarni w postaci gotowej kiszonki oraz obejrzeć maszynę od wewnątrz.

14 CLAAS SHREDLAGE MAZURSKIE AGRO SHOW PORTAL OKIEM ROLNIKA   CLAAS SHREDLAGE MAZURSKIE AGRO SHOW PORTAL OKIEM ROLNIKA

- Prezentujemy również wyjątkową technologię kondycjonowania kiszonki z kukurydzy – mówi Paweł Baurycza - jest to technologia shredlage, którą już od dwóch lat staramy się wprowadzić na rynek polski. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy wiele pokazów, mamy aktualnie na stoisku próbkę kiszonki z pryzmy. Sama sieczkarnia, która jest na stoisku jest wyposażona również w tą technologię shredlage, jest corncraker, który obrazuje samą technologię walcem po kształcie zębów piły, z nacięciem przeciwbieżnym na jednym i drugim walcu, gdzie sam corncraker i prędkość obrotowa walców, różnica prędkości obrotowej walców wynosi 50%. Są to najważniejsze rzeczy dotyczące samej technologii gniotownika shredlage – dodaje.

Sama kiszonka jeśli chodzi o samą strukturę jaką uzyskujemy w tym gniotowniku, to przede wszystkim wzdłużne i poprzeczne kondycjonowanie samych łodyg roślin, jak i liści, a przede wszystkim bardziej intensywne kondycjonowanie również ziarna kukurydzy.

- Ostatecznie uzyskujemy materiał czy kiszonkę o strukturze około 30 mm, bo jest to jedno z założeń technologii shredlage, gdzie cięcie kukurydzy odbywa się na dużych kawałkach, czyli około 26-30 mm. I sam kondycjoner shredlage w intensywny kondycjonuje ten materiał. Pozwala to przede wszystkim na zachowanie lepszej struktury fizycznej samej dawki TMR-u, gdzie wzbogacamy ją o dodatkowe włókna, które pozwalają w intensywny sposób dostarczyć wysoką zawartość energii, by drobnoustroje w żwaczu krowy miały więcej przestrzeni, by wykorzystać tą zawartość energii w kiszonce – dodaje Paweł Baurycza.

(rtr) pp 

reklama