Wydrukuj tę stronę
1/2

Certyfikat AEF dla ciągników i implementów Kubota w technologii TIM

Napisał  Cze 18, 2020

Kubota jest pierwszym producentem ciągników, który otrzymał certyfikat AEF dla zestawu składającego się z nowej serii traktorów M7003 Premium KVT oraz prasy TIM BV5xxx. Podczas pracy Kubota M7003 komunikuje się z prasą w technologii TIM, pozwalając jej sterować takimi funkcjami ciągnika jak WOM, hydraulika i prędkość jazdy.

Oczywiście nowy flagowy model traktora marki Kubota może wydajnie współpracować również z innymi certyfikowanymi przez AEF implementami działającymi w standardzie TIM.

Fundacja AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation) ogłosiła, że zarówno prasa jak i ciągnik M7003 opracowane przez Kubota uzyskały certyfikat zgodności z TIM. Jako międzynarodowa organizacja zajmująca się innowacjami technologicznymi w rolnictwie, AEF jest uprawniona do testowania i kontrolowania, czy producenci spełniają wymagania protokołu TIM.

CEDRTYFIKAT KUBOTA 1

Kubota TIM (Tractor Implement Management) to protokół, który umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy ciągnikami i narzędziami, pozwalając im sprawnie współpracować i ograniczając szanse wystąpienia błędu ludzkiego. Ponadto, technologia TIM wpływa korzystnie na komfort pracy operatora poprzez automatyczne wykonywanie powtarzających się czynności.

Prasa dostarcza ciągnikowi informacji w czasie rzeczywistym, co oznacza, że operator nie musi sprawdzać stanu beli, aby zakończyć proces belowania. Po osiągnięciu zadanej średnicy beli, ciągnik zatrzyma się, aby ją wyładować, zawsze utrzymując ten sam poziom gęstości, a tym samym osiągając najwyższą jakość pracy.

Jak dotąd Kubota uczestniczyła w AEF za pośrednictwem Grupy Kverneland, która w Grupie Kubota zajmuje się produkcją implementów. Jednak dzięki utworzeniu w ostatnim czasie Europejskiego Centrum Innowacji, Kubota przejęła od Grupy Kverneland status członka głównego w AEF w ramach działań na rzecz wzmocnienia współpracy w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego.

O AEF
Fundacja AEF została utworzona w 2008 roku przez siedmiu producentów maszyn rolniczych działających na całym świecie. Celem organizacji jest stworzenie platformy dla rozwoju elektronicznych systemów sterowania maszynami rolniczymi, które wykraczają poza zakres działań pojedynczych producentów. AEF ma obecnie 11 członków głównych i około 200 członków ogólnych.

(rtr) pp / materiały prasowe

Udostępnij: