13,1°C

reklama
banner_750x90
reklama
1/3

Wzrost sprzedaży ciągników używanych

Napisał  Lis 09, 2020

Choć w październiku 2020 roku na rynku wtórnym sprzedaż ciągników była niższa w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, to w odniesieniu do września 2020 widać wyraźne ożywienie. Wśród najchętniej kupowanych ciągników używanych wciąż przewodzi marka John Deere.

Na rynku ciągników używanych nadal utrzymuje się tendencja, z którą mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy to notowaliśmy spadek rejestracji w porównaniu do poprzedniego roku. Choć obecnie, podobnie jak przed miesiącem, różnica ta jest już bardzo niewielka, co świadczy na ożywieniu sprzedaży na rynku wtórnym.

Od stycznia do października 2020 roku zarejestrowano 13537 szt. ciągników używanych. Jest to mniej niż przed rokiem o 149 szt. Wynik ten oznacza spadek w stosunku do poprzedniego roku tylko o 1,03%. Jeszcze dwa miesiące wcześniej różnica w stosunku do poprzedniego roku wynosiła 712 szt., co oznaczało wynik gorszy niż rok wcześniej o 6,1%.

Liderem rynku wtórnego nadal pozostaje marka John Deere. Zarejestrowano 2066 szt. ciągników używanych tej marki. John Deere notuje 15,3% udziałów w rynku używanych ciągników. John Deere jest liderem we wszystkich kategoriach wiekowych poza najstarszą - powyżej 20 lat. W najstarszej kategorii, powyżej 20 lat, mamy dwóch liderów – markę Massey Fergusson i Zetor. Różnica między mini do tylko 1 szt. na korzyść Massey Fergusson. Udziały obu marek to po 14,8 %.

(rtr) jp / Źródło: PIGMiUR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama