Tragiczny wypadek w Ramionach fot. KMP Ostrołęka

Tragiczny wypadek w Ramionach

Napisał  Sie 01, 2016

Redakcja naszego portalu rolniczego ponownie apeluje o rozwagę podczas prac polowych. Sami uważajmy przy nich i przestrzegajmy przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie bójmy się także czynnie reagować w momencie spostrzeżenia bezpośredniego zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia.

"Tragiczny w skutkach wypadek w Ramionach. Ciągnik rolniczy przygniótł 23-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu przasnyskiego. Młody chłopak zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w niedzielę, 31 lipca około godziny 15:00. Kierujący ciągnikiem mężczyzna zatrzymał się przy rowie by uzupełnić wodę w chłodnicy. Niestety w pewnym momencie ciągnik zsunął się do rowy przewracając do góry kołami i przygniatając kierującego nim 23-latka. Mężczyzna nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Zginął na miejscu.

Według wstępnych ustaleń kierujący ciągnikiem 23-letni mężczyzna przewożący na błotniku 53-letniego pasażera, jadąc drogą żwirową zatrzymał ciągnik w pobliżu rowu melioracyjnego, żeby uzupełnić wodę w chłodnicy. Niestety w pewnym momencie ciągnik przewrócił się do góry kolami przygniatając 23-latka, który poniósł śmierć na miejscu. Pasażer zdołał wyskoczyć z pojazdu i nie doznał żadnych obrażeń. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że pasażer miał w swoim organizmie prawie dwa promile alkoholu. Obydwaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Dalsze postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego – poinformował nas mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy usuwaniu skutków wypadku uczestniczyły cztery zastępy strażackie z Ostrołęki i Baranowa."

źródło: KMP Ostrołęka

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia