3,5°C

reklama
banner_750x90
reklama
Z agregatem zabieg na czas Agro Brand

Z agregatem zabieg na czas

Napisał  Sie 16, 2016

Przy opóźnieniach związanych z wykonywaniem zabiegów agrotechnicznych, np. przed siewem rzepaku, spowodowanych przeciągającymi się terminami zbioru roślin z pól z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju agregaty.

Zapewniają one wykonanie właściwej agrotechniki, ograniczając znacznie czas i ekonomię wykonania odpowiednich zabiegów. Jak napisaliśmy w dzisiejszym artykule w dziale Uprawa, jest już obecnie czas siewu rzepaków.

Po wykonaniu zespołu uprawek pożniwnych i orki siewnej, dla lepszego przygotowania gleby stosuje się, np. agregaty uprawowe. W zależności od producenta może on składać się z różnych podzespołów. Przykładowo taki agregat może zawierać: przedni wał strunowy, 2-4 rzędy zębów uprawowych, tylny wał strunowy (pojedynczy lub podwójny). Dodatkowo agregat może być wyposażony w spulchniacze śladów ciągnika lub przednią włókę.

Jeśli dysponujemy ciągnikiem odpowiedniej mocy i wystarczającej sile podnośnika możemy zoptymalizować koszty i ograniczyć jeszcze bardziej liczbę przejazdów ciągnikiem po polu, stosując agregat uprawowo-siewny. To nic innego jak połączenie agregatu uprawowego z siewnikiem. Oprócz oszczędności czasu i kosztów uzyskujemy lepsze wyrównanie pola oraz mniejsze przesuszenie gleby co wpływa korzystnie na kiełkowanie nasion i wschody roślin.

Producenci ww. agregatów są obecnie bardzo elastyczni i nową maszynę mogą dostosować do indywidualnych potrzeb rolnika, wyposażając ją w podzespoły najlepiej spełniające swoje role na danym rodzaju gleby. Wybranie odpowiednich opcji agregatu przekłada się bezpośrednio na jakość uprawy i pośrednio na plonowanie roślin.

(ru) tl

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama