19.6°C

Nie warto skracać rzepaku… fot. Syngenta

Nie warto skracać rzepaku…

Napisał  Wrz 28, 2017

ALE rzepak trzeba regulować!
Prawidłowy pokrój roślin
rzepaku jesienią to gwarancja dobrego przezimowania i wysokiego plonu.
/ artykuł sponsorowany

Regulacja wzrostu i rozwoju rzepaku jest niezbędna w przygotowaniu roślin do zimy. Taki zabieg zapewnia optymalny rozwój rozety liściowej, rozbudowuje system korzeniowy, pogrubia szyjkę korzeniową oraz sprawia, że pąk wierzchołkowy jest niżej osadzony. Optymalny termin zabiegu regulatorem wzrostu i fungicydem to faza 4-6 liści w dawce 0,3l/ha.

Jednocześnie preparat jest w pełni bezpieczny nawet dla młodszych roślin, co pozwala wykonać zabieg na niewyrównanych plantacjach. Potwierdza to pierwsza etykieta produktu w Czechach już od fazy 1-szego liścia rzepaku (BBCH 11-16). Na słabszych stanowiskach nie „blokuje” rośliny, jak inne preparaty, tylko wspomaga procesy fotosyntezy. Rośliny jeszcze intensywniej gromadzą asymilaty (rzepak uzyska ciemnozielony kolor liści). Rośliny będą miały grubszą szyjkę korzeniową, więcej liści, wyższą suchą masę oraz pełną ochronę przed chorobami.

TYM SPOSOBEM ZWIĘKSZAMY ICH ZIMOTRWAŁOŚĆ!
Wpływ różnych regulatorów na grubość szyjki korzeniowej roślin rzepaku oraz na liczbę liści roślin rzepaku (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy 13.12.2015)

SYNGENTA SKRACANIE RZEPAKU UPRAWA PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA TABELA

 

Ważną cechą Toprex 375 SC  jest możliwość stosowania go łącznie z mikroelementami, herbicydami oraz insektycydami. Pozwala to oszczędzać czas i pieniędze. Jednocześnie, powinniśmy pamiętać o kolejności dodawania preparatów (zaczynamy od formułacji WG do SC) oraz o zwiększeniu wody do mieszaniny tak aby ciecz robocza zachowała odpowiednie stężenie.

toprex SYNGENTA SKRACANIE RZEPAKU UPRAWA PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA TABELA

 

Z obecnych obserwacji polowych wynika, że presja szkodników na polu jest wysoka. Karate Zeon to dobry partner do zastosowania z preparatem Toprex 375 SC w ochronie rzepaku przed szkodnikami.

toprex 2 SYNGENTA SKRACANIE RZEPAKU UPRAWA PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA TABELA

 
Skorzystaj z Promocji Syngenta. Kup 10l Toprex i odbierz od razu 1l Karate Zeon 50 CS za 1zł.

> Więcej szczegółów

reklama