23.1°C

Kalerosse - unikalny smak i bogactwo witamin fot. Kalerosse

Kalerosse - unikalny smak i bogactwo witamin

Napisał  Gru 13, 2017

Kalerosse jest rośliną, która w jest mało powszechna w Polsce, a jej nazwa nie mówi wielu osobom absolutnie nic.

Niewykluczone jednak, że wraz z upływem czasu, będzie ona zdobywać coraz większego grono wielbicieli, ze względu na swoje kulinarne walory.

Kalerosse jest niczym innym niż warzywem powstałym z połączenia brukselki z jarmużem, która cechuje się unikalnym smakiem i wartościami odżywczymi (W 100 gramach kalerosse znajduje się dwa razy więcej witaminy B6 oraz dwukrotnie więcej witaminy C, niż w zwykłej brukselce. Dodatkowo zawiera duże stężenie witaminy E, która pozytywnie wpływa na wzrok, wspomaga pracę mięśni i wzmacnia naczynia krwionośne oraz odporność całego organizmu).

Inspiracją do stworzenia tego oryginalnego warzywa, była chęć odkrycia niezwykle uniwersalnego, subtelnego w smaku, prostego w przygotowaniu i wszechstronnego kulinarnie produktu. Badania nad stworzeniem kalerosse trwały 15 lat i polegały na tradycyjnych metodach krzyżowania nasion, bez udziału GMO i sztucznych składników.

Na pierwszy rzut oka, kalerosse wygląda jak sałata, ale w przekroju warzywo bardzo mocno przypomina już brukselkę, a jego faliste listki tworzą zielono-fioletowe rozetki, które nadają mu piękny i efektowny wygląd.

Unikalne połączenie charakterystycznego smaku brukselki ze słodkawym, lekko orzechowym posmakiem jarmużu pozwoliło osiągnąć delikatny, doskonale zbilansowany i oryginalny efekt.

Kalerosse to prawdziwe warzywo sezonowe, którego nie uprawia się latem. Za to dostępne jest w sprzedaży od listopada do marca.

Pierwszą plantację tej rośliny uruchomiła firma Green Factory koło Warszawy.

(rup) KP, Kalerosse

reklama