12.2°C

partnerzy:

reklama

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

Pierwsze pokosy z łąk i innych użytków zielonych

Napisał  Maj 18, 2016

Panująca od niedzieli pogoda nie napawa optymizmem głównie hodowców bydła. Jest to związane z terminami zbioru zielonek. Optymalnym czasem wykonywania tego zabiegu jest faza kłoszenia traw dominujących znajdujących się w runi.

Nie należy opóźniać zbioru pierwszego pokosu, gdyż uzyskanie siana z tej zielonki może nam pokrzyżować np. chłodna i deszczowa pogoda. Jeśli prognozy pogodowe nie są zbyt optymistyczne, należałoby zmodyfikować swoje plany i zielonkę przeznaczyć np. na sianokiszonkę.

W związku z powyższym trawy takie należałoby ściąć trochę wcześniej, tzn. w fazie strzelania w źdźbło). Efektem wcześniejszego ścięcia będzie oczywiście mniejsza ilość paszy, ale na pewno zrekompensowane to będzie lepszą jej jakością. Dodatkowym plusem będzie także czas jaki zyskamy na odrost kolejnych pokosów.

(ru)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/templates/ts_dailytimes/html/com_k2/templates/default/item.php on line 437
reklama reklama