logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18°C

Jak zyskać wyższe plony bez zwiększania ilości stosowanych nawozów

Napisał  Lut 18, 2019

Nowoczesne rolnictwo nastawione jest na maksymalne plony, często nawet kosztem środowiska naturalnego. Czy w świecie, w którym często liczy się tylko zysk, można zadbać także o równowagę i to przy równoczesnym zwiększeniu wydajności?

Nawóz holistyczny ma znaczący wpływ na zwiększenie plonów, stabilizuje rośliny w warunkach stresowych, polepsza też wchłanianie nawozów. Oddziałuje długofalowo w tym samym czasie poprawiając jakość gleby i wód gruntowych, a zmęczona nowoczesnym rolnictwem ziemia może wreszcie odetchnąć z ulgą.

Jak przywrócić naturalny stan środowiska bez uszczerbku dla gospodarstwa?
Stosowanie w uprawie nawozu holistycznego oznacza, że bierzemy pod uwagę cały szereg zależności, a nie tylko jeden element złożonego systemu jakim jest ekosystem. Dzięki zastosowaniu takiego nawozu mikroorganizmy glebowe uwalniają więcej składników odżywczych, a zwiększona aktywność życiowa rośliny sprawia, że lepiej wiąże ona dostępne zasoby.

Sposób na przenawożenie gleby
Gdy rolnictwo klasyczne boryka się z problemem przenawożenia gleby, nawożenie holistyczne pozwala te skutki niwelować. Roślina pobiera więcej pokarmu z podłoża, skutkiem czego dostarczone składniki NPK są efektywniej wykorzystane. Skutki są dobre dla środowiska, ale także ekonomii – można zaoszczędzić na nawozach tradycyjnych.

Próby polowe
Podczas przeprowadzonych prób polowych m.in. w uprawie rzepaku, jęczmienia, owsa, kukurydzy i buraka cukrowego każdorazowo plony były większe, a największy zwrot z inwestycji odnotowano w uprawach zagrożonych np. suszą. Wyraźny wzrost nastąpił także w ilości skrobi w ziemniakach oraz cukru w buraku. Oprócz czysto wagowego wzrostu plonu, wyraźnie polepszyła się jego jakość.

Badania zostały przeprowadzone również na uprawach ekologicznych np. ziemniaka, sałaty lodowej i truskawki. Wyniki pokazały znaczący wzrost wydajności areału upraw, co ma wpływ na ich konkurencyjność na rynku.

Na rynku obecnie dostępny jest produkt o nazwie Happy Green. Nawóz pełni funkcję zarówno aktywizatora dla roślin jak i środka poprawiającego właściwości gleby.

2STOSOWANIE NAWOZU HOLISTYCZNEGO SZANSA NA WYZSZE PLONY HAPPY GARDEN UPRAWA PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA

Aktywizator roślin
Dzięki zastosowaniu nawozu roślina zwiększa swoje aktywności życiowe – nabiera większego „apetytu” na substancje odżywcze. Wypuszcza więcej korzeni, zwłaszcza włosowatych. Dzięki temu sięga nimi dalej i pobiera pokarm z głębszych warstw gleby. Stosowanie środka stymuluje też wzrost roślin - rosną większe, silniejsze i zdrowsze, a owoce i kwiaty mają intensywniejsze kolory.
Zwiększa się też odporność rośliny na szkodniki, choroby i stres związany z pogodą, a rośliny jadalne mają więcej substancji odżywczych. Dzięki stosowaniu Happy Green można też uratować plony zagrożone np. przedłużającymi się okresami mrozu, suszą czy też podmoknięciami.

Środek poprawiający właściwości gleby
Wraz ze wzrostem liczby mikro- i makroelementów dostępnych dla roślin wzrasta zasobność gleby. Happy Green nie dostarcza żadnych mikroorganizmów z zewnątrz, ale jest pożywką dla lokalnie występujących. Mikroorganizmy zamieszkujące glebę mają podstawowe znaczenie dla życia roślin. Rozkładają one substancje organiczne i uwalniają składniki pokarmowe. Ponieważ roślina lepiej wiąże dostarczone składniki (np. NPK), nie odkładają się one w nadmiarze w glebie. Zwiększona masa korzeni poprawia spulchnienie gleby.

Nawóz organiczny
Stosując nawóz organiczny Happy Green możemy zyskać większą wydajność uprawy, pozostać w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, podnosząc zarazem konkurencyjność rynkową gospodarstwa. Zwiększona aktywność życiowa roślin oraz fauny glebowej, pozwala na oszczędności w nawożeniu i nawadnianiu, stosowaniu środków ochrony roślin. Wszystkie powyższe zalety przekładają się również na podniesienie ilości wartości odżywczych roślin jadalnych. Ma to znaczenie zarówno dla rolnika - plantatora, jak i dla konsumenta. Nawóz organiczny sprawdzi się doskonale w gospodarstwach ekologicznych, a szczególnie tam gdzie ograniczona jest możliwość stosowania różnych środków.

Jak zapewnia firma Happy Garden, oferowany przez nią produkt jest w 100% naturalnym, przyjaznym dla środowiska, bezpiecznym dla dzieci, zwierząt, pszczół, pierwszym na świecie nawozem holistycznym.

Skład nawozu
Organiczny nawóz płynny powstały jako kombinacja ekstraktów z różnych rodzajów roślin. Składniki uboczne 0,12% magnez (Mg), 0,15% siarka (S).

Biochemia działania
Połączenie kilkunastu ekstraktów roślinnych daje środek bogaty w aminokwasy.

Powoduje także rozmnożenie lokalnych mikroorganizmów glebowych. Dzięki temu dostępna jest dla rośliny większa ilość substancji odżywczych, które następnie są efektywnie wykorzystane. Aminokwasy są nośnikiem składników pokarmowych, gwarantują ich pobieranie i wchłanianie. Rośliny same wytwarzają potrzebne im aminokwasy, ale jest to proces wymagający dużych nakładów energetycznych oraz czasu. Podanie gotowych aminokwasów pozwala roślinom zaoszczędzić energię i przyspiesza tempo wzrostu, szczególnie w początkowej fazie rozwoju oraz w okresach krytycznych.

Stosowanie nawozu
Nawóz stosujemy doglebowo na początku okresu wegetacji w dawce jednego litra na hektar uprawy. W niektórych przypadkach dawkowanie należy powtórzyć w połowie okresu wegetacji.

Koncentrat jest rozpuszczalny, np. w wodzie lub jakiejkolwiek innej mieszance, którą podlewamy rośliny (nawozy, pestycydy, insektycydy). Środek może być stosowany przy użyciu automatycznych systemów nawadniania i jest bezzapachowy.

Kiedy uzyskamy najlepsze efekty
Najlepsze i najbardziej widoczne efekty daje stosowanie środka przez plantatorów zmagających się z trudnymi warunkami, np. podmoknięcia, susza, przymrozki. Happy Green wzmacnia plon, a w ekstremalnych przypadkach może prowadzić wręcz do jego uratowania. Efektem stosowania środka jest również zdrowszy wygląd i bardziej nasycone kolory, co wskazuje na lepszą kondycję rośliny.

(rup) / artykuł zawiera lokowanie produktu

reklama