12.2°C

partnerzy:

reklama

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
1/4

Warto przeprowadzić taki eksperyment przed siewem

Napisał  Wrz 15, 2019

Bartek przesłał do nas opis eksperymentu, który przeprowadza zawsze przed podjęciem decyzji o zakupie odpowiedniej odmiany ozimej.

– Zauważyłem, że siła kiełkowania jest w porządku na odmianach wcześniejszych., okazało się, że ta późniejsza nie dała rady. W zeszłym roku cału materiał byl wymieniony na kwalifikat bo miałem podobną sytuację – relacjonuje Bartłomiej Grzybek.

Odmianami, które sprawdzał Bartek były: Hondia, Linus i Medalistka – ta ostatnia wypadła najsłabiej.

– Co roku tak robię zeby nie było zdziwienia później. Wystarczą 4 dni, żeby sprawdzić i przekonać się osobiście jaki wybór może być najlepszy – mówi Bartek.

Jak przeprowadzić taką próbę?

Płaskie naczynka wyłożyć wacikami kosmetycznymi i ułożyć 100) ziaren. Następnie tak przygotowane naszynia stawiamy na słońcu (może to być parapet w domu od południowej strony) i podlewamy wodą, tak aby waciki były cały czas wilgotne. Efekty widać już po trzech dniach.

(rup) pp


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/templates/ts_dailytimes/html/com_k2/templates/default/item.php on line 437
reklama reklama