logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18.6°C

Sezon na chryzantemy rozpoczęty fot. A. Jazikowska

Sezon na chryzantemy rozpoczęty

Napisał  Paź 15, 2018

Na około 2 tygodnie przed Dniem Wszystkich Świętych te kwiaty cieszą się już dużym zainteresowaniem kupujących. W jakiej cenie oferowane są chryzantemy w tym roku?

W Dzień Wszystkich Świętych – jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim - Polacy tradycyjnie odwiedzają cmentarze i zdobią groby swoich bliskich kwiatami oraz wiązankami. 1 listopada bardzo popularne są chryzantemy, zarówno cięte jak i doniczkowe.

Te kwiaty oferowane są na Rynku Hurtowym w Broniszach w cenie od 4 do 20 złotych za doniczkę/duże nasadzenie. Chryzantemy cięte w cenie od 2,4 zł/sztukę (chryzantemy gałązkowe - margaretki) do 3,5 zł/sztukę (chryzantemy o bardziej wyszukanych kształtach i kolorach). Jakie kwiaty cieszą się jeszcze dużym zainteresowaniem się o tej porze roku?

- Dobrze sprzedają się liście dębu zarówno te naturalne i farbowane – 15,00 złotych za paczkę. Kapusta ozdobna cięta kosztuje do 3,00 złotych za sztukę, a w doniczkach od 4,00 do 8,00 złotych . Dużym zainteresowaniem odbiorców cieszą się wrzosy, wrzośce , mrozy i pernettya. Wrzosy są w cenie od 3,70 do 35,00 za nasadzenie, wrzośce od 5,00 do 10,00, mrozy 2,00 złote,  a pernettya od 9,00 do 12,00 złotych za doniczkę – podaje Rynek Hurtowy w Broniszach.

Źródło: Rynek Hurtowy w Broniszach

reklama