12.5°C

Bronisze: tulipan kwiatem stycznia fot. RH Bronisze

Bronisze: tulipan kwiatem stycznia

Napisał  Sty 27, 2019

Bronisze: tulipan kwiatem styczniaJedną z najpopularniejszych roślin uprawianych zarówno w gruncie jak i pod osłonami jest tulipan, który doskonale nadaje się na jednobarwne jak i wielobarwne rabaty, grządki oraz na kwiat cięty.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach duży wybór tulipanów, kolory od białych, różowych poprzez żółcie, pomarańcze, czerwienie i fiolety. Tulipany cięte są w cenie od 1,20 do 1,40 PLN za sztukę. Dostaniemy także tulipany w doniczkach z jedną cebulą lub w nasadzeniach z innymi roślinami cebulowymi. Doniczka z jedną cebula kosztuje 2,50 PLN, a w tak zwanych mixach (hiacynt, tulipan i żonkil) od 8,00 10,00 PLN za sztukę – informuje Rynek Hurtowy Bronisze

Tulipan to roślina cebulowa, należąca do rodziny liliowatych. To ponad 100 gatunków oraz kilkanaście tysięcy kultywarów. Tulipan naturalnie występuje w Europie południowej, północnej Afryce, Azji i Turcji oraz w Chinach i Japonii.

Tulipany dzielą się na 15 grup, a wśród nich królują: tulipany pojedyncze i pełne, liliokształtne, papuzie, mieszańce Darwina, Kaufmana.

Tulipana uprawiano już wiele wieków temu Persji, następnie w Turcji. W Europie pojawił się dopiero w XVI wieku, natomiast początek złotej ery Tulipana w Holandii jest określany przez hodowców na rok 1594. 19 stycznia jest Narodowym Dniem Tulipana w Holandii, a styczeń miesiącem tulipana.

(rw) jp

reklama