16,7°C

reklama
Konkurs „Tradycyjna ozdoba Bożonarodzeniowa” fot. Paweł Pąk

Konkurs „Tradycyjna ozdoba Bożonarodzeniowa”

Napisał  Gru 13, 2020

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy konkurs „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa”.

Ozdabiacie swoje domy przed świętami? Wykonujecie sami lub w gronie rodzinnym ozdoby bożonarodzeniowe? Jeśli tak to zróbcie zdjęcie wyrobom, z których jesteście szczególnie dumni i wyślijcie je do nas. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Święta Bożego Narodzenia w tym roku będą inne niż zwykle. Spędzane w mniejszym gronie, często w strachu o zdrowie swoje i najbliższych. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z ozdabiania swoich mieszkań. Może właśnie przeciwnie – warto trwający już Adwent i długie, zimne wieczory wykorzystać na szczególnie uroczyste przygotowanie do świąt.

Celem nowego konkursu NIKiDW jest dokumentacja i popularyzacja zwyczaju własnoręcznego wytwarzania ozdób świątecznych. Tworzenie bombek, stroików i dekorowanie domu na bardzo długą tradycję. Zawsze było to źródłem radości, satysfakcji i dumy ze swoich umiejętności. Dziś taka działalność może mieć także działanie terapeutyczne i być sposobem na poprawę nastroju.

Zapraszamy Was do nadawania swoim wnętrzom świątecznego charakteru i dzielenia się z nami efektami Waszych prac. Róbcie zdjęcia bombkom, łańcuchom, stroikom i innym ozdobom, które wyszły spod Waszych palców i wysyłajcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia na zasadach opisanych w Regulaminie (dostępny na stronie organizatora www.nikidw.pl) można wysyłać do 31 grudnia.

(rro) kp / Źródło: NIKIDW

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama