16,7°C

reklama
Kombatanci otrzymają paczki świąteczne z polskimi produktami fot. KOWR

Kombatanci otrzymają paczki świąteczne z polskimi produktami

Napisał  Gru 22, 2020

450. polskich bohaterów mieszkających w różnych częściach naszego kraju, otrzyma paczki świąteczne z produktami żywnościowymi oznaczonymi znakiem PRODUKT POLSKI.

Minister rolnictwa Grzegorz Puda uczestniczył w przygotowywaniu paczek bożonarodzeniowych dla kombatantów walk z okupantem niemieckim i sowieckim. – W paczkach znajdują się wyłącznie polskie produkty. Te zdrowe i smaczne upominki dostarczą kombatantom żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Dziękuję im za to wsparcie – mówił szef resortu rolnictwa.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym w sposób szczególny króluje dobro. Chcemy się nim dzielić przede wszystkim z rodziną i najbliższymi. Pamiętajmy również o naszych kombatantach, bohaterach dzięki którym dziś możemy w pokoju cieszyć się wolnością. Być dumnym narodem i silnym, suwerennym państwem – powiedział minister Grzegorz Puda i dodał, że dzięki wsparciu polskich rolników i producentów możemy przygotować podarunki dla naszych bohaterów.

Minister podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego wspaniałego zadania. Na koniec zwrócił się bezpośrednio do kombatantów: – Szanowni kombatanci, polscy bohaterowie życzę Wam spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Niech wyrazy wdzięczności, szacunku i dobra towarzyszą Wam w każdej chwili życia, a te pyszne polskie produkty przyniosą wiele przyjemności w trakcie kulinarnego świętowania.

W dzisiejszych czasach patriotyzm przejawia się w pamięci o tych, którym Rzeczpospolita Polska zawdzięcza wolność, ale także w patriotyzmie gospodarczym, głównie konsumenckim. Kupując polskie produkty wspieramy naszych rolników, producentów, przetwórców i przedsiębiorców.

(rzw) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama