Kolejne dwa przypadki ASF u świń fot. Paweł Pąk

Kolejne dwa przypadki ASF u świń

Napisał  Maj 24, 2018

Główny Lekarz Weterynarii podał informacje o dwóch nowych stwierdzonych przypadkach występowania Afrykańskiego Pomoru Świń.

Jest to szóste i siódme ognisko tej choroby w tym roku, a 110 i 111 od początku występowania.

Sto dziesiąte ognisko ASF (szóste w tym roku), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 22 maja 2018 r. z Krajowego Laboratorium Referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 15 świń, położonym w gminie Wierzbica, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim.

Sto jedenaste ognisko ASF (siódme w tym roku), stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 22 maja 2018 r. z Krajowego Laboratorium Referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano 661 świń, położonym w gminie Sawin, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim.

Oba gospodarstwa położone są w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

Jak informuje Główny Inspektorat Weterynarii, w gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

(rzw) Paweł Pąk / GIW

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia