9,5°C

reklama
ASF: rusza nabór wniosków o dofinansowanie na maty dezynfekcyjne fot. fotolia

ASF: rusza nabór wniosków o dofinansowanie na maty dezynfekcyjne

Napisał  Sie 13, 2018

Od 27 sierpnia hodowcy świń mogą składać wnioski o udzielenie pomocy na refundację 75% wydatków poniesionych w danym roku kalendarzowym na zakup mat dezynfekcyjnych – przypomina resort rolnictwa.

O wsparcie mogą ubiegać się producenci rolni prowadzący gospodarstwo, w którym utrzymywana jest trzoda chlewna.

Czego dotyczy refundacja 75% wydatków?
Chodzi o maty dezynfekcyjne sprzęt do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, produkty biobójcze, środki dezynsekcyjne lub deratyzacyjne, odzież ochronną i obuwie ochronne. Pomoc dotyczy również wydatków, jakie zostały poniesione na zabezpieczenie budynków do utrzymywania świń przed dostępem zwierząt.

Formularze wniosków dostępne są stronie internetowej ARiMR. Uzupełniony formularz należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji (odpowiedniego ze względu na miejsce zamieszkania ubiegającego się o pomoc rolnika). Do wniosku należy dołączyć fakturę, rachunki potwierdzające zakup m.in. mat dezynfekcyjnych, a także oświadczenie hodowcy o liczbie świń utrzymywanych w gospodarstwie.

Jak podaje ministerstwo rolnictwa, wymagane jest również „oświadczenie albo zaświadczenie dotyczące pomocy de minimis lub pomocy de minimis w rolnictwie oraz informacje niezbędne do udzielenia tej pomocy, o których mowa w art. 37 ust. 1 pkt 1 lub ust. 2 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej”. Nabór wniosków kończy się 14 września.

(rzw) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama