18.8°C

Czy polskie kurczaki są nafaszerowane sterydami? fotolia

Czy polskie kurczaki są nafaszerowane sterydami?

Napisał  Wrz 12, 2018

Użytkownicy portalu „Wykop” postanowili to sprawdzić. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy na przebadanie mięsa w niemieckim laboratorium. Co wykazały wyniki badań?

W laboratorium w Hanowerze przebadano cztery polskie kurczaki. Dwa z nich kupione były w Lidlu i Biedronce, pozostałe pochodziły z gospodarstw rolnych (jeden karmiony „czym popadnie”, drugi z chowu ekologicznego). Kurczaki różniły się od siebie zarówno pochodzeniem, jak i ceną. Mięso w dyskontach kosztowało około 5-7 zł/kg, a te z ekologicznego chowu aż 36 zł.

O wynikach badań polskiego mięsa donosi portal Onet.pl. - Niemieccy naukowcy przeprowadzili test na obecność antybiotyków. Co ciekawe, nie znaleziono ich w żadnej badanej próbie. W ten sposób obalono zatem najpopularniejszy bodaj stereotyp, że polskie kurczaki są nafaszerowane sterydami – podaje kobieta.onet.pl

Badania jakości mikrobiologicznej nie wypadły już tak dobrze. W kurczaku z Lidla znalezione zostały drobnoustroje tlenowe, co oznacza, że takie mięso szybciej się psuje. Badanie chemiczne wykazało natomiast, że w kurczakach z Lidla i chowu ekologicznego znajdowało się dużo wody i tłuszczu.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: kobieta.onet.pl

reklama