1/4

Ten byk jest naprawdę potężny – waży 1400 kilogramów i ma prawie 2 metry wzrostu

Napisał  Lis 29, 2018

Ma prawie dwa metry wzrostu, a jego waga to prawie 1400 kilogramów... to nie jest opis olbrzyma z filmu fantastycznego, tylko byka nazwanego „Knickers”, który żyje na jednej z farm bydła w Australii, położonej ok. 150 kilometrów od miasta Perth.

Obecnie ten olbrzym ma już 7 lat, a hodowca bydła - Geoff Pearson, który jest właścicielem byka, twierdzi, że zwierzę cały czas rośnie... Cechą, która go wyróżnia jest nie tylko wielkość, ale również biało-czarne umaszczenie, które wyróżnia go na tle pozostałych zwierząt na farmie, a jest ich tutaj aż 20 000 sztuk!

Tak naprawdę nawet dorosłe byki stojące dookoła niego wyglądają jak cielaki.Paradoksalnie to właśnie wyjątkowe rozmiary uchroniły Knickersa przed pójściem na rzeź – tak wielkiego byka nie chciała żadna z ubojni. Jednak największym bykiem jaki żył do tej pory jest wół o imieniu Belino z Włoch, zapisany w księdze rekordów Guinnessa ze wzrostem wynoszącym 202 centymetry.

Knickers dożyje prawdopodobnie spokojnej starości, ale nie przekaże już dalej swoich genów, ponieważ został wykastrowany.

(rpf) jp / źródło: PerthNews – Sunday Times/YouTube/NTDTV

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia