12.2°C

partnerzy:

reklama

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fotolia

Kolejne ogniska ASF

Napisał  Sie 20, 2019

W ostatnim czasie zostały potwierdzone kolejne cztery ogniska ASF. Trzy z nich wystąpiły w warmińsko-mazurskim, jedno – na Mazowszu.

Trzy ogniska ASF stwierdzono w województwie warmińsko-mazurskim: w gospodarstwie położonym w gminie Budry, w powiecie węgorzewskim, w którym utrzymywano 2004 świnie, w gospodarstwie, położonym w gminie Pasłęk, w powiecie elbląskim, w którym utrzymywano 209 świń, oraz w gospodarstwie, w którym utrzymywano 39 świń, położonym w gminie Pasłęk, w powiecie elbląskim.

Na Mazowszu ASF dotknęło gospodarstwo położonym w gminie Jabłonna Lacka, w powiecie sokołowskim. Utrzymywano ono 22 świnie.

Wszystkie ogniska zostały potwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwach, w którym wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

(rzw) jp / Źródło: GIW


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server648048/ftp/portal/public_html/templates/ts_dailytimes/html/com_k2/templates/default/item.php on line 437
reklama reklama