reklama
1/2

Rolniku, pamiętaj o corocznym spisie zwierząt w gospodarstwie

Napisał  Gru 17, 2019

Każdy hodowca świń, owiec oraz kóz ma obowiązek dokonania corocznego spisu pogłowia tych zwierząt. Ostateczny termin przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Spis dotyczy świń, owiec i kóz.

Dla przykładu: jeśli spis wykonano 28 grudnia 2018 r., to kolejny musi być zrobiony najpóźniej do 28 grudnia 2019 r.

Wynik spisu dotyczącego świń należy umieścić w księdze rejestracji oraz przekazać kierownikowi biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za pomocą Portalu IRZ plus. Można go również dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia.

Hodowcy co prawda są zwolnieni z obowiązku dokonania corocznego spisu pogłowia zwierząt, ale tak jak pozostali hodowcy zobowiązani są do prowadzenia ksiąg rejestrcyjnych, w których należy podać liczbę zwierząt oraz numer siedziby stada.

Z kolei wynik spisu dotyczącego owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Nie dotyczy to rolników, którzy zgłaszają wszystkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus . Obowiązek przekazywania spisu owiec i kóz do ARiMR wygasł.

(rzw) jp / Źródło: ARiMR

banner_300x250