logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18.8°C

Kolejne ogniska ASF w gospodarstwach

Napisał  Lip 27, 2020

W ostatnich dniach zostały potwierdzone kolejne cztery ogniska afrykańskiego pomoru świń. Ogniska choroby znajdują się w gospodarstwach na terenie województw warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Warmińsko-mazurskie: Ognisko ASF nr 9 w 2020 r. zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 51 świń (11 prosiąt, 36 tuczników, 4 lochy), położonym w miejscowości Sarnowo, w gminie Lidzbark Warmiński (powiat lidzbarski).

Województwo lubelskie: Ognisko ASF nr 10 w 2020 r. odnotowano w gospodarstwie położonym w miejscowości Gorajec-Zagroble-Kolonia, w gminie Radecznica (powiat zamojski). Gospodarstwo utrzymywało 339 świń (85 prosiąt, 72 warchlaki, 138 tuczników, 41 loch oraz 3 knury). Kolejne ognisko wyznaczono w miejscowości Smoryń, w gminie Frampol (powiat biłgorajski). Gospodarstwo utrzymywano 2648 świń (tuczników).

Województwo podkarpackie: Ognisko ASF zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 30 świń (24 tuczniki, 5 loch i 1 knur), położonym w miejscowości Ułazów, w gminie Stary Dzików, w powiecie lubaczowskim.

(rpf) kp / Źródło: GIW

reklama