Wydrukuj tę stronę
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna

ASF w kolejnych gospodarstwach

Napisał  Sie 05, 2020

Lubelskie, lubuskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie to województwa, na terenie których w ostatnich dniach wystąpiły kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń.

Województwo lubelskie: kolejne dwa potwierdzone ogniska ASF - w gospodarstwie utrzymującym 20 świń (9 prosiąt, 8 tuczników, 3 lochy), położonym w miejscowości Trzęsiny, w gminie Radecznica (powiat zamojski). Drugie ognisko wystąpiło w gospodarstwie utrzymującym 1960 świń (warchlaki), położonym w miejscowości Smoryń, w gminie Frampol (powiat biłgorajski).

Województwo lubuskie: ognisko ASF zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 19 świń (tuczniki), położonym w miejscowości Nietków, w gminie Czerwieńsk (powiat zielonogórski).

Województwo mazowieckie: ognisko ASF zostało stwierdzone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 7 świń (2 warchlaki, 5 tuczników), położonym w miejscowości Dębówka, w gminie Trojanów (powiat garwoliński).

Województwo warmińsko-mazurskie: ognisko ASF potwierdzono w gospodarstwie utrzymującym 26 świń (13 warchlaków, 9 tuczników, 3 lochy i 1 knur), położonym w miejscowości Bukwałd, w gminie Dywity (powiat olsztyński).

(rzw) jp / Źródło: GIW