3.2°C

reklama
reklama
1/4

Przeładowany i bez aktualnych badań technicznych wiózł świnie

Napisał  Kwi 15, 2019

Bez aktualnych badań technicznych i ze zbyt dużą ilością zwierząt, w dodatku auto z naczepą w złym stanie technicznym i nadmiernie zużyte opony. To tylko część zarzutów, które usłyszał 10 kwietnia br. od inspektorów transportu drogowego oraz inspektorów weterynarii kierujący samochodem przewożącym zwierzęta na drodze wojewódzkiej nr 671 w miejscowości Tykocin.

10 kwietnia 2019 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku na drodze wojewódzkiej nr 671 w miejscowości Tykocin uczestniczyli we wspólnych działaniach z lekarzami weterynarii.

Podczas sprawdzania jednej z ciężarówek okazało się, że na skrzyni ładunkowej znajduje się za duża ilość trzody chlewnej. Poruszający się po drodze publicznej samochód nie posiadał aktualnego badania technicznego – informuje Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku.

Podczas sprawdzania stanu technicznego ciężarówki, kontrolujący dopatrzyli się wielu usterek, tj. niesprawny układ ABS, wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzone opony, urwane lusterko boczne. Stwierdzono też inne naruszenia:
- przewoźnik wykonujący transport nie posiadał licencji;
- kierowca nie został wyposażony w wymagane dokumenty;
- kierujący ciężarówką nie przeszedł obowiązkowego dla kierowców zawodowych szkolenia okresowego;
- tachograf rejestrujący czas pracy był niesprawny;
- kierujący samochodem stosował wykresówki nieodpowiedniego typu.

Dowód rejestracyjny ciężarówki został zatrzymany, zakazano też dalszej jazdy ze względu na stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu, a zwierzęta zostały przeładowane na inny samochód.Mandaty karne dla kierowcy w związku z naruszeniami wyniosły łącznie 2700 zł.

Sankcje finansowe spotkają też właściciela ciężarówki, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 24050 zł, która będzie ograniczona na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym do 12000 zł.

(rpf) pp / WITD

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia