21,1°C

reklama

Aktualności

  1. dopłaty / dotacje / kredyty / ubezpieczenia
Wysokie plony w czasach niepewnej pogody, która często się zmienia, to jest niewątpliwie powód do radości, a nawet do świętowania. Ze swoich tegorocznych zbiorów ucieszył się rolnik z gminy Ścinawa (woj. dolnośląskie, powiat lubiński), jednak radość ta nie trwała zbyt długo.
Podczas żniw pojazdy rolnicze pracują nie tylko w polu, na któe muszą się dostać. Bywa, że przejazd z rodzimego gospodarstwa na pola lub do punktu skupu to nawet kilkanaście kilometrów, które pojazdy pokonują przemieszczając się po drogach publicznych. Niestety nie zawsze udaje się pokonać taką drogę bez kolizji.
27 lipca 2021 rok ok. godziny 19:00 doszło do kolizji drogowej z udziałem kombajnu i samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 19.00 w Dubowie (województwo podlaskie, powiat sejneński, gmina Sejny).
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez ciągnik rolniczy było przyczyną wypadku, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej W816 w Dołhobrodach w województwie lubelskim. Po zderzeniu ciągnik dosłownie rozpadł się na części.
Czas żniw w pełni, a wraz z nim wzmożony ruch maszyn rolniczych na drogach i polach. Pośpiech i zmęczenie również dają o sobie znać. Tylko ostrożność i zdrowy rozsądek pozwoli zapobiec nieodwracalnym w skutkach tragediom.
Praca podczas żniw wymaga dużej uwagi i skupienia, to właśnie wtedy na drogi i pola wyjeżdżają największe maszyny rolnicze, czyli kombajny. Sprawa staje się jeszcze trudniejsza gdy żniwa odbywają się w pagórkowatym lub górzystym terenie.
Samochód cięzarowy marki Volvo jadący w zestawie z cysterną do przewożenia mleka w wyniku wypadku przewrócił się i wylądował w przdrożnym rowie.
Maszyny rolnicze na drogach to widok, który można spotkać praktycznie przez cały rok, z pominięciem kilku miesięcy zimowych. Największe z nich, czyli kombajny wyjeżdżają najczęściej w okresie letnim kiedy trwają żniwa. Są to pojazdy bardzo szerokie i nawet z hederem ciągniętym na specjalnym wózku z kombajnem i tak zajmują ponadstandardową szerokość jezdni.
Nieopodal skrzyżowania drogi krajowej numer 92 i drogi ekspresowej S5 w miejscowości Kostrzyn (woj. wielkopolskie, powiat poznański, gm. Kostrzyn) prawdopodobnie w kombajn marki John Deere jadący drogą nr 92 wjechał samochód ciężarowy marki Scania z naczepą.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło podczas prac w gospodarstwie rolnym położonym w Siemianowie (woj. wielkopolskie, pow. gnieźnieński, gm. Łubowo).

RSS Module