13,1°C

reklama
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 29 kwietnia 2021 roku podczas prac polowych w miejscowości Przystajna Folwark (woj. wielkopolskie, powiat Kaliski, gmina Brzeziny).
Z nieznanych dotąd przyczyn 19-letni kierowca volkswagena zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z dużym ciągnikiem rolniczym. W wypadku poważnie ucierpiał 19-latek, którego do szpitala zabrał śmigłowiec.
Podczas pracy na polu siewnik rolniczy wciągnął dłoń kobiety. Strażacy przez godzinę uwalniali rękę rolniczki z maszyny.
Trwa okres wzmożonych prac polowych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. To właśnie w tym czasie dochodzi do największej ilości wypadków podczas wykonywania prac polowych. Spowodowane są zwykle nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych.
Świadek niebezpiecznego zdarzenia 12 kwietnia 2021 o godz. 8.48 zgłosił do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach, że w miejscowości Wąchock przy drodze krajowej nr 42 w rowie leży ciągnik rolniczy.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udostępniła na platformie ePUAP usługę, dzięki której można zgłosić wypadek przy pracy rolniczej zdalnie. Ma to ułatwić zgłaszanie wypadku oraz składanie wniosku SR-23 o jednorazowe odszkodowanie.
Przed rozpoczęciem prac polowych 48-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą (woj. mazowieckie) podłączał opryskiwacz do ciągnika. Niestety jego odzież została wciągnięta przez wałek przekaźnika mocy.
Pomiędzy Wrześnią a Słupcą w Wielkopolsce doszło do bardzo nietypowego zdarzenia. Na odcinku drogi krajowej nr 92 biegnącym przez miejscowość Gutowo doszło do rozszczelnienia wozu asenizacyjnego, przewożącego gnojowicę.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem 1 kwietnia 2021 roku w Ulanicy (woj. podkarpakie, pow. rzeszowski, gm. Dynów).
Zderzenie pociągu z ciągnikiem rolniczym prowadzonym przez 25-latka miało miejsce 2 kwietnia 2021 roku przed godziną 8.00 w miejscowości Rejowiec Fabryczny (woj. lubelskie, pow. chełmski, gm. Rejowiec Fabryczny).

RSS Module