logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

15.4°C

1/3

Zderzenie tira z ciągnikiem

Napisał  Lip 04, 2019

Samochód ciężarowy nie zachowując należytej ostrożności podczas wyprzedzania wjechał w skręcający w lewo ciągnik z przyczepą. Oba pojazdy zostały niemal kompletnie zniszczone, a kierujący traktorem w poważnym stanie trafił do szpitala.

Do tego groźnego wypadku doszło wczoraj w Mostach na Lubelszczyźnie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący tirem, 50–letni obywatel Ukrainy nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr wyprzedzania. Znajdując się już na lewym pasie jezdni uderzył w ciągnik rolniczy z przyczepą, który skręcał w lewo. Siła uderzenia spowodowała, że oba pojazdy wylądowały w rowie i zostały niemal całkowicie zniszczone.

Kierujący ciągnikiem rolniczym, mieszkaniec gminy Wisznice z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu, jakie przeprowadzili policjanci wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Ruch pojazdów na trasie Wisznice – Włodawa przez kilka godzin był zablokowany. Policjanci kierowali samochody na objazdy.

Pamiętajmy o trwającej właśnie porze żniw, kiedy to na drogach przybywa pojazdów rolniczych o różnych gabarytach. Z tego powodu przemieszczając się w okolicach upraw rolniczych należy tym bardziej zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków na drodze.

(rpf) jp / Źródło: KWP w Lublinie

reklama