3.2°C

1/4

Profesjonalna plantacja konopi zlikwidowana

Napisał  Lip 27, 2019

Własny system nawadniania i oświetlenia posiadała zlikwidowana przez policję plantacja konopi znajdująca się na terenie działki rekreacyjnej w powiecie gnieźnieńskim. Zostało zabezpieczonych ponad 700 krzewów i sadzonek oraz urządzenia służące do ich uprawy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i Komisariatu Policji w Kłecku zlikwidowali uprawę konopi innych niż włókniste. Plantacja znajdowała się na posesji domku letniskowego, a także przylegającej wiaty i pomieszczenia gospodarczego, gdzie ujawniono uprawę prawie 460 krzewów konopi, prawie 260 sadzonek tej samej rośliny oraz ponad 8,5 kg suszu roślinnego.

Plantacja krzewów konopi posiadała własny system nawodnienia i oświetlenia zasilanego energią elektryczną pobieraną nielegalnie w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 53 lat. Starszy usłyszał zarzut prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy roślin z gatunku konopi innych niż włókniste, młodszy zarzut pomocnictwa. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

(rpf) Źródło: KPP Gniezno

reklama